Info

Michael Ballack predáva svoje prvé Ferrari 250 GT California Spider

Ferrari 250 GT California Spider

Keď už máme Majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa konajú v Nemeckylu, máme pre vás tému, ktorá je spojená s nemeckým futbalom, no o zápasy sa dnes nejedná. Nemecký šampión a víťaz pohára, anglický šampión a víťaz pohára, trojnásobný futbalista roka v Nemecku. Aj keď sa mu nikdy nepodarilo vyhrať majstrovstvá Európy alebo majstrovstvá sveta, bývalý kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie Michael Ballack dokázal nazbierať množstvo titulov. A dnes niečo zo svojej zbierky predáva. Tituly to však nie sú…

Ballackovo Ferrari je úplne prvé zo svojej série…

Červená kniha „Ferrari Classiche“ tiež potvrdzuje, že pri tomto aute je všetko “bezpečné”.

Michael Ballack má vo svojej zbierke áut dokonca už 16 rokov úplne prvé Ferrari 250 GT SWB California Spider! Továrenské predvádzacie auto Ferrari, predstavené verejnosti na ženevskom autosalóne v roku 1960. Teraz ho však 98-násobný národný hráč predáva. Toto prvé vozidlo navrhnuté Scagliettim by sa malo vydražiť za neuveriteľnú cenu od 14,5 do 16,5 milióna eur v aukčnom dome RM Sotheby’s.

Aukčný dom píše, že tento exemplár je „ponúkaný na predaj z vysoko rešpektovanej súkromnej zbierky“ po prvý raz za 16 rokov. Podľa hovorcu RM Sotheby’s pre anglické noviny “The Sun” musel Michael Ballack kúpiť toto vozidlo počas svojho pôsobenia v Chelsea v rokoch 2006 až 2010. Potom, čo sa spriatelil so sedemnásobným majstrom sveta Formuly 1 Michaelom Schumacherom.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

„Ikona medzi ikonami má jedinečné miesto v histórii Ferrari, je úplne prvým 250 GT SWB California Spider, aký bol kedy vyrobený, a má pozoruhodný pôvod ako továrenské predvádzacie auto Ferrari na autosalóne v Ženeve v roku 1960,“ uviedol hovorca RM Sotheby’s v rozhovore pre The Sun.

Z tohto úplne prvého Ferrari 250 GT SWB California Spider sa tešilo celkovo len päť majiteľov, vrátane iba troch dlhodobých majiteľov za posledných 60 rokov. Ballackovo Ferrari bolo od začiatku vybavené súťažným motorom Tipo 168 (3,0-litrový V12 s výkonom 280 k), krytými svetlometmi a odnímateľnou pevnou strechou.

Červená kniha „Ferrari Classiche“ tiež potvrdzuje, že pri tomto aute je všetko “bezpečné”: motor, prevodovka, zadná náprava a karoséria sú pôvodné. Hovorí sa, že „jeho súčasný majiteľ“ sa o 250 GT SWB California Spider poriadne staral a staral sa oň posledných 16 rokov. Celkovo ich bolo postavených len 53.

Očividne Michael Ballack narába so svojou zbierkou áut tak citlivo, ako jeho noha počas zápasov narábala s loptou. Fotografie, ktoré poskytol aukčný dom, to teda potvrdzujú. Do aukcie putuje štýlové auto, o ktoré sa citlivo staral prominentný predchádzajúci majiteľ s úspešnou futbalovou históriou.

Ale akokoľvek populárne a drahé je Ferrari 250 GT Califonia Spider, zdá sa, že ďalší možný majiteľ bude rovnako známy ako Michael Ballack. Predsa len, na takýto skôst asi obyčajný človek nebudete/nebudeme (bez urážky). Toto auto vlastnia aj iné celebrity, ako napríklad herec Chris Evans. Hoci má v garáži jedno z 53 vyrobených Ferrari, nie jentak vzácne, ako práve toto úplne prvé, ktoré ešte stále vlastní nemecká hviezda futbalu, Michael Ballack.

Zdroj: www.de.motor1.com

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button