Motocykle

Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition – Limitovaná špeciálna edícia Elvisa Presleyho

Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition

Triumph prichádza so špeciálnou edíciou svojho najpopulárnejšieho modelu Bonneville. A nie hociakou! Je to limitka venovaná pamiatke Elvisa Presleyho. A ak by sme si mysleli, že Triumph len pridal reprodukciu jeho podpisu niekde na nádrž a nič viac k tomu, budeme na omyle. Podpis Elvisa Presleyho je samozrejme súčasťou špeciálneho modelu. Nachádza sa na nádrži spolu so zlatým Elvisovým nápisom, ktorý vychádza z javiskovej inštalácie tvorenej reflektormi z televízneho vystúpenia. Rovnaký obrázok zdobí bok Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition. Špeciálne očíslovaná svorka riadidiel navyše obsahuje laserom vyrytý podpis Elvisa Presleyho.

Triumph podporil aj charitu…

Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition je limitovaný na 925 kusov.

Ďalším detailom je logo blesku s písmenami TCB na prednom blatníku. Fanúšikovia vedia: TCB znamená „Taking Care of Business“ – motto, ktorým kráľ opísal svoju pracovnú etiku. Logo a písmená blesku sa našli aj na príveskoch z náhrdelníkov, ktoré dal Elvis každému členovi svojej „memphiskej mafie“.

Farba nádrže na Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition nie je vybraná náhodne. Farba Carnival Red pochádza z vlastnej motorky Bonneville, ktorú navrhol úpravca J Daar v roku 2023 v prospech Charitatívnej nadácie Elvisa Presleyho.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pátracia operácia po Bonnevilles z „Memphiskej mafie“…

„Spätná väzba od zákazníkov na J Daar Custom Bonneville, motorku, ktorá začiatkom tohto roka vyzbierala toľko peňazí na charitu, bola neuveriteľná,“ povedal Paul Stroud, obchodný riaditeľ Triumphu. “To isté platí pre reakciu na naše pátranie po pôvodných modeloch Bonneville z ‘memphiskej mafie’.”

Pozadie príbehu: V roku 1965 Elvis Presley strávil prestávku od natáčania filmu so svojimi najbližšími priateľmi, takzvanou „Memphiskou mafiou“, vo svojom dome v Bel Air. Jeho priateľ Jerry Schilling si kúpil nový Triumph T120 Bonneville, ktorý si Elvis zamiloval a  okamžite sa s ním točil po okolí. Samotný kráľ bol zjavne taký nadšený, že potom požiadal svojho dopravného manažéra Alana Fortisa, aby “do dnešného večera jedného objednal pre všetkých chlapcov!” Myslel tým kamarátov z “memphiskej mafie”. Predajcovi motocyklov Bill Robertson & Sons sa v tú istú noc skutočne podarilo dodať 7 Triumphov, s ktorými Elvis a jeho priatelia jazdili po Bel Air až do neskorého večera. Zastavili sa až vtedy, keď susedia zavolali políciu a sťažovali sa.

Triumph momentálne hľadá presne tieto modely Bonneville a získal už niekoľko kúskov práve z tých motocyklov, ktoré Elvis objednal pre kamarátov a jazdil s nimi popod okná susedov. Každý, kto má informácie o mieste pobytu členov či motoriek chlapcov z „memphiskej mafie“, môže poslať podrobnosti e-mailom na adresu: elvistriumph@triumphmotorcycles.com. Predstavenstvo značky Triumph bude určite nadšené.

Triumph Bonneville T120 Elvis Presley za 16 145 eur…

Triumph Bonneville T120 Elvis Presley Special Edition je limitovaný na 925 kusov po celom svete a bude dostupný od augusta. Cena v Nemecku bude 16 145 eur a v susednom Rakúsku 17 995 eur. Rovnako ako u všetkých súčasných motocyklov Triumph sú intervaly údržby 16 000 kilometrov, a k dispozícii je aj 4-ročná záruka výrobcu bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a 2-ročná záruka mobility v cene.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button