Automobily

McLaren sa neubránil tlakom a postavil elektrický pretekársky off-roadový špeciál

McLaren Off-Road

Tradičný britský výrobca športových automobilov dodnes odolával tlakom, ktoré ho nútili do ponuky pridať aj SUV či off-road. Doba sa však mení a ani McLaren nemohol neposlúchnuť dopyt trhu a na cesty, pomaly ale isto, chystá svoje brutálne terénne vozidlo. Pre civilov s najväčšou pravdepodobnosťou nebude, no pretekári v sérii Extreme E sa veru majú na čo tešiť. Nový McLaren Off-Road sa predstavuje na prvých záberoch. A vyzerá naozaj brutálne…

Za volantom jazdkyňa…

Pod kapotou by mala pracovať dvojica elektromotorov, ktorých kombinovaný výkon ponúkne pretekárom až 400 kW.

Elektrický off-road britskej značky McLaren by sa už budúci rok mal postaviť na štart seriálu pretekov Extreme E. Dokonca by jeho šoférom mala byť jazdkyňa stajne McLaren Racing, pretekárka Emma Gilmour. Tvoriť bude pár s Tennerom Foustom. Aj napriek tomu, že príchod na pretekárske trate je na spadnutie, McLaren stále tají množstvo detailov a informácií, ktoré by nám bližšie poodhalili, čo je vlastne brutálne terénne monštrum zač.

Pod kapotou by mala pracovať dvojica elektromotorov, ktorých kombinovaný výkon ponúkne pretekárom až 400 kW. Vďaka nim dokáže tento 1780 kilogramov vážiaci off-road z nuly na stovku vyštartovať len za 4,5 sekundy. Akumulátor poskytne kapacitu 54 kWh. Dojazd je zatiaľ neznámy. Rozmery vozidla zodpovedajú požiadavkám série pretekov Extreme E. McLaren prezradil, že šírka brutálneho stroja by mala byť až 2300 milimetrov, čo je mimochodom viac, ako má napríklad americký vojenský Hammer H1. A to je teda poriadny mastodont.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Štart série pretekov Extreme E pre rok 2022 je naplánovaný na 19. februára budúceho roka, konkrétne v Saudskej Arábii. Tu sa odjazdí prvých päť etáp extrémnych pretekov. Na štarte by mal stáť aj najnovší off-road McLaren. Technici tak majú plné ruky práce a veríme, že do štartu pretekov svoj cieľavedomý projekt dotiahnu do dokonalosti. Budeme s napätím sledovať, aké výkony poskytne tento off-road zo stajne, ktorá v pretekárskom svete znamená veľmi veľa a či jej meno zviditeľní vďaka ďalším úspechom.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button