Info

Mazda prekvapuje! Do budúcnosti chystá v Európe veľké SUV, šesťvalce a dokonca aj Wankel

Budúcnosť modelov Mazda v Európe

Japonská automobilka Mazda prekvapuje! Kým sa ostatné japonské značky pomaly z európskeho trhu porúčajú čím ďalej tým väčším množstvom modelov, Mazda pritvrdila muziku a do budúcnosti ráta na európskom trhu s veľkými SUV-čkami, šesťvalcovými motormi a dokonca aj Wankelovým motorom, ktorý musela značka prestať vyrábať kvôli vysokým emisiám. Máme sa teda na čo tešiť!

Nová generácia naftového motora na obzore…

Wankelov rotačný motor bude v novom modeli Mazda MX-30 slúžiť takpovediac ako generátor elektrickej energie.

Vedenie japonskej automobilky Mazda potvrdilo, že v priebehu nasledujúcich rokov prinesie na európske cesty dvojicu veľkých SUV modelov s označením CX-60 a CX-80. Väčší model dostane aj tretí rad sedadiel. Pod kapotou  modelov by sa malo nasťahovať hybridné pohonné ústrojenstvo. Bude tvorené kombináciou elektromotora a benzínového štvorvalca. K dispozícii bude aj plug-in hybridná verzia.

Mazda ďalej potvrdila, že v blízkej dobe predstaví aj šesťvalcový benzínový motor s označením Skyactive-X novej generácie a dokonca, a to nás udivuje a zároveň teší asi najviac, prinesie aj nový dieselový štvorvalec Skyactive D. Oba motory s označením Skyactive budú mild-hybridmi so 48V systémom. Ako je to však s Wankelovým motorom? Samozrejme, v jeho pôvodnej verzii ho pod kapotou japonských automobilov asi nenájdeme. Je to však pochopiteľné. Avšak Wankelov rotačný motor bude v novom modeli Mazda MX-30 slúžiť takpovediac ako generátor elektrickej energie. Japonská automobilka sa o návrate Wankela zmienila už veľmi veľakrát. Zatiaľ však všetky informácie neboli konkrétne. Dnes však prichádza Mazda s oficiálnou informáciou, ktorá nás veľmi teší.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Mazda má teraz štyri roky na to, aby predstavila radu nových modelov, ktoré postaví na platforme určenej pre elektromobily. Tento krok bude ďalším krokom ku kompletnej elektrifikácii, ktorú má Mazda naplánovanú zatiaľ do roku 2030. Nás však teší ich momentálne smerovanie, ktoré počíta s implementáciou dvoch veľkých SUV-čiek CX-60 a CX-80 na európsky trh. Okrem nich Mazda chystá aj ďalšie modely CX-50, CX-70 a CX-90. Tie však v Európe oficiálne nekúpime. Sú určené na mimoeurópske trhy.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button