Automobily

Mansory prinieslo ďalšiu úpravu modelu Audi RS Q8! Opäť majstrovské dielo

Mansory Audi RS Q8

Opäť raz nádherný bodykit z dielne Mansory, ktorý dostal model Audi RS Q8. Toto je už v poradí druhá úprava populárneho nemeckého luxusného SUV-čka, ktorú má Mansory na svedomí. Ak si pamätáte rok 2020 a čierny stroj s červeným pruhom tiahnucim sa odpredu až na zadnú časť, to bola prvá upravená RS Q8-ička od Mansory. Dnes prichádza druhá úprava a musíme súhlasiť s kolegami novinármi z iných krajín, že vyzerá ako autíčko Hot Wheels. Tento rok vyhrala zelená tmavá farba karosérie s kontrastným žltým pruhom. Samozrejme, nechýba ani nafúknutý bodykit.

Už druhí Audi RS Q8 v poradí z dielne Mansory…

Z nuly na stovku tak dokáže toto robustné SUV vypáliť len za 3,3 sekundy a teda prekonáva zrýchlenia tých najlepších superšportov.

Začnime netradične motorom. Ten Mansory nemohlo nechať bez povšimnutia a tak upravilo dvakrát prepĺňaný štvorlitrový osemvalec, ktorý po zásahu špecialistov nemeckej úpravárenskej dielne ponúkne výkon 780 koní a krútiaci moment 1000 Nm. Továrenská verzia pri tom dostala “len” 600 koní a krúťák 800 Nm. Z nuly na stovku tak dokáže toto robustné SUV vypáliť len za 3,3 sekundy a teda prekonáva zrýchlenia tých najlepších superšportov. A to stále pri hmotnosti presahujúcej dve tony. To je niečo neuveriteľné. Doslova raketa. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 320 km/h. Škoda…

Ako sme už na Mansory zvyknutí, karbónom sa pri úpravách nešetrí a inak to nebude ani v prípade modelu Mansory Audi RS Q8. Tmavozelená karoséria je doplnená kontrastným žltým lemovaním, ktoré vytŕča spomedzi temných karbónových doplnkov. Azda najbadateľnejšou karbónovou časťou je samotná kapota. Nechýbajú samozrejme ani splittery, spätné zrkadlá, zadný spojler či zadný nárazník. Kolesá sú obrovské, 24-palcové a vyzerajú na aute brutálne. Mansory Audi RS Q8 dostal aj štyri športové hranaté koncovky výfukov. Do interiéru nás úpravca nepustil a teda nevieme zhodnotiť jeho vylepšenia. Po vzore predchádzajúcich modelov však môžeme takmer s istotou povedať, že uhlíkom sa ani vo vnútri nešetrilo. Či bol tento bodykit určený len pre jedného šťastlivca, alebo sa bude predávať aj ďalším teraz nevieme. Vieme len, že tento stroj vyzerá naozaj brutálne a sliny nám tečú aj teraz pri pohľade na dokonalú úpravu z dielne svetoznámej značky Mansory.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button