Automobily

Manhart sa tento rok rozbehol! Ďalšie špičkové upravené BMW

Manhart MH7 400d

Nemecká tuningová dielňa Manhart Performance sa s krásnymi úpravami domácich prémiových modelov tento rok celkom rozbehla. Ďalším kitom na predaj je nový balík pre luxusnú limuzínu BMW 740d xDrive. Čo nás teší je fakt, že sa nemecká dielňa nezamerala len na benzínové stroje, ale svoje vymoženosti a cit pre detail dopraje aj naftovým automobilom.

Manhart vracia slávu poriadnemu nafťáku…

Nemecká dielňa Manhart Performance upravila trojlitrový šesťvalec tak, že z neho vyžmýkala výkon, ktorý predbehol aj výkon predchádzajúceho motora 50d.

Ak si spomínate na agregát BMW B57D30S0, ktorý bol známy skôr pod označením 50d, trojlitrový radový šesťvalec so štyrmi turbami s výkonom 294 kW, ktorý sa prestal vyrábať v roku 2020, tak to znamená, že ste poriadne starí… Nie, samozrejme srandujeme. Tento motor bol stropom naftovej ponuky modelov BMW. Po ňom sa na scénu dostal motor s označením 40d, ktorý je o niečo slabší, ponúkne 235 kW, no je stále v ponuke bavorskej značky a dnes tvorí vrchol naftovej ponuky. Práve tento motor sa stal základom upraveného luxusného sedanu Manhart MH7 400d.

Nemecká dielňa Manhart Performance upravila trojlitrový šesťvalec tak, že z neho vyžmýkala výkon, ktorý predbehol aj výkon predchádzajúceho motora 50d. Jeho sila je 298 kW s krútiacim momentom 790 Nm. Úpravou prešiel aj osemstupňový automat. Manhart tiež prerobil výfukový systém, pridal lepšie brzdy, upravil vzduchový podvozok, vďaka čomu znížil aj svetlú výšku auta. Model BMW 740d postavil na 22-palcové kolesá Manhart Venturi s pneumatikami s rozmermi 265/30 vpredu a 295/25 vzadu.

Karosériu dizajnéri z Manhart Performance vyzdobili rôznymi športovými a karbónovými doplnkami. Samozrejme, tak ako aj pri predchádzajúcich úpravách, sa dizajnéri z dielne Manhart Performance nebránia individuálnym úpravám interiéru na prianie zákazníkov. A koľko bude prepracovaný balíček úprav pre BMW 740d stáť? Za zvýšenie výkonu si Manhart naúčtuje 6999 eur. Ostatné úpravy majú svoje ceny, ktoré sa dozvie záujemca po osobnom kontakte.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button