Automobily

Manhart optimalizuje čoskoro staré BMW X3 M Competition

Manhart MHX3 650

BMW X3 M Competition rozhodne nie je automobil, ktorý by už od výroby potreboval ďalšie vylepšenia či tuning. Tuner Manhart však vidí v top modeli X3 solídny východiskový potenciál, z ktorého môže vytvoriť svoj ešte šialenejší model Manhart MHX3 650. Nielenže mu výrazne stúpne výkon, ale veľa sa toho zmenilo aj po vzhľadovej stránke vďaka vízii dizajnérov nemeckej tuningovej značky.

Manhart + BMW = superauto…

Vizuálne zmeny približujú model BMW X3 M k superSUV BMW XM.

Slušný výkon 510 koní a agresívny vzhľad BMW X3 M by mal stačiť väčšine zákazníkov. Vždy sa však nájdu takí, ktorí chcú vyčnievať z davu (ak sa o tom v prípade X3 M vôbec dá hovoriť ) a chcú svoje ambície ponunúť vyššie. Manhart má pre týchto majetných ľudí pripravený celý balík opatrení.

Pod kapotou sa o dodatočný výkon 140 koní stará prídavná riadiaca jednotka. Krútiaci moment narastie na 880 Nm. K zvýšeniu výkonu prispieva aj výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele s funkciou klapky, ktorý je spojený so športovými zvodmi Manhart s 200-článkovým katalyzátorom HJS a ústi do štyroch karbónových koncoviek s priemerom 100 milimetrov. Alternatívne je k dispozícii aj variant s keramickými koncovými krytmi.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Vizuálne zmeny približujú model BMW X3 M k superSUV BMW XM. Karbónový aerodynamický kit obsahuje predný a zadný spojler, ako aj zodpovedajúce prahové lišty. Inštalovaný bol aj difúzor, tiež vyrobený z uhlíkových vlákien. Nesmie chýbať ani dekor typický pre Manhart. Pri tomto modeli sa však príjemne uplatnil nie v zlatej farbe, ale v matnej striebornej.

Blatníky vypĺňajú čierne viaclúčové hliníkové disky kolies so striebornými vonkajšími krúžkami, no sú dostupné aj v iných farbách. S rozmermi 9 x 22 a 10,5 x 22 a nahodenými pneumatikami s rozmermi 255/35 a 395/30 nielenže pekne vypĺňajú podbehy kolies, ale poskytujú aj väčšiu priľnavosť. Spúšťacie pružiny H&R zabezpečujú nižšie ťažisko auta.

Trochu karbónu sa nachádza aj v interiéri. Okrem toho Manhart ponúka splnenie akejkoľvek požiadavky zákazníka prostredníctvom vlastného individualizačného programu. Obmedzením je v tomto prípade len počet grošov v zákazníkovej peňaženke.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button