Motocykle

Luxusná novinka z dielne Praga! Tentokrát na dvoch kolesách

Praga ZS 800

Novodobá história značky Praga nie je už o modeloch podobným strojom s označením V3S. Je o luxusných a skvostných strojoch, ku ktorým sa môže dostať len vyvolená skupina ľudí. Nie tak dávno sme si predstavili spoločne limitovaný model Praga Bohema. Brutálny superšport, ktorý sa bez problémov môže porovnávať so strojmi ako Ferrari, McLaren či Bugatti. Dnes však Praga prekvapuje ešte viac. Svojim fanúšikom prináša exkluzívny retro motocykel s označením Praga ZS 800. Jeho cena bude šesťciferná a musíme uznať, že je naozaj luxusný. Predsa len, je vyrábaný ručne tými najlepšími odborníkmi a remeselníkmi.

Praga cieli na zámožnú klientelu…

Tvorcom nádherného motocykla Praga ZS 800 je Honza Žuži, ktorý svoj podpis zanechal aj na úžasnom superšporte Praga Bohema.

Na novodobú značku Praga, konkrétne na jej výtvory, môže byť právom hrdý každý Čech. Diela tejto značky sú nádhernými zberateľskými kúskami. Inak to nie je ani s motocyklom Praga ZS 800. Ak si pozrieme svetové portály či tlačené periodiká, na túto retro motorky všetci skladajú oslavné básne. Iní nebudeme ani my. Je to unikát, to sa mu veru musí nechať. Tvorcom nádherného motocykla Praga ZS 800 je Honza Žuži, ktorý svoj podpis zanechal aj na úžasnom superšporte Praga Bohema. Jedinečný rám motocykla dostal päťosé zavesenie predného kolesa na kyvnej vidlici. Krásnym detailom je kvapkovitá nádrž motorky. Hmotnosť za sucha je len 142 kilogramov, čo je výborná správa aj pre nie príliš mocných bajkerov či bajkerky. Brzdy sú po vzore historických motocyklov bubnové, integrované v karbónových kolesách vlastnej výroby.

O pohon motorky sa stará japonský dvojvalec Kawasaki W800 s výkonom 39 kW (53 koní). Škoda len, že sa tejto motorke nedostal solídnejší výkon. Avšak na celú jej podstatu bude postačovať. Pre rýchlosť stavaná nebola. Skôr pre kochanie sa okolím, alebo pre okolie, ktoré sa jednoznačne musí kochať pohľadom na tento skvost. Na stavbu tohto motocykla použili remeselníci tie najvyberanejšie materiály. Aj vďaka ich kvalite a exkluzivite sa cenovka limitovaného modelu Praga ZS 800 vyšplhala na 104 000 eur. Bude vyrobený len vo veľmi malom počte, konkrétne v 28-mich exemplároch. Predpokladáme, že už dnes majú všetky svojich majiteľov.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button