Automobily

Audi S3 v úprave Manhart prekonáva aj výkonnejší model RS3

Manhart S 400

Záujemci o agresívny model Audi RS3 sú aktuálne veľmi smutní. Model RS3 je totižto beznádejne vypredaný a čakacie doby na jeho “doskladnenie” sú veľmi dlhé. Manhart sa teda rozhodol, že milovníkom drobných nemeckých športiakov prinesie alternatívu, ktorá hoci nenesie označenie RS3, je ešte výkonnejšia a divokejšia ako originál. Úpravami prehnali model Audi S3, z ktorého vytvorili Manhart S 400. Čo štyristovka v mene znamená, asi všetci vieme. A okrem toho znamená aj to, že upravené Audi S3 bude aj silnejšie a rýchlejšie, ako jeho koncernový zbesilejší súrodenec.

Manhart ponúkne menší motor s divokejším nastavením…

Podvozok bol znížený o 30 mm oproti štandardnému Audi S3. Pod blatníky sa nasťahovali 19-palcové kolesá Manhart Concave One.

Manhart S 400 síce pod kapotou ukrýva len dvojlitrový turbom dopovaný štvorvalec, no zlaté ručičky mechanikov z dielne Manhart ho upravili tak, aby zo seba vyžmýkal výkon 405 koní. Je to teda o 5 koní viac, ako ponúkne vrcholové Audi RS3 s ešte väčším, 2,5 litrovým päťvalcom. Krútiaci moment upraveného modelu Manhart S 400 je tiež o 15 Nm väčší ako pri modelu Audi RS3, konkrétne 515 Nm. Aj napriek menšiemu motoru je tak model Manhart S 400 perfektnou alternatívou k vypredanému Audi RS3.

Čo všetko museli technici z nemeckej dielne podniknúť, aby zdvihli výkon dvojlitrového motora z modelu Audi S3 na aktuálne hodnoty? Ako prvým prešlo úpravami sanie a dodal sa prémiový výfukový systém REMUS. Nechýbajú ani nové koncovky výfuku s karbónovými krytmi, z ktorých sa okrem brutálneho zvuku valí aj oheň pri typickom strieľaní z výfuku. Úpravy sa tiež realizovali pridaním nového intercoolera, ako aj úpravou ďalších častí auta.

Podvozok bol znížený o 30 mm oproti štandardnému Audi S3. Pod blatníky sa nasťahovali 19-palcové kolesá Manhart Concave One. Brzdy ponechal Manhart bez úpravy. Na prianie sa však môžu vymeniť za iné. Rovnako na prianie môže byť zmenená aj farba, s ktorou vyšiel model Manhart 400 na svetlo sveta. Cena zverejnená nebola, no je k dispozícii na požiadanie.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button