Automobily

Liberty Walk si vzal do parády Lexus LX 600! Sme zvyknutí na väčšie úlety japonského tunera

Lexus LX 600 Liberty Walk

Japonská tuningová dielňa s menom Liberty Walk prináša už roky masívne, mohutné, miestami až nevkusné tuningy s hranatými tvarmi, odhalenými nitmi a celkovo veľmi surovým dizajnom. Sú populárny nielen doma, ale aj vo svete a na popredných autosalónoch sa na svojom stánku vždy tešia obrovskej návštevnosti. Preto sme sa prekvapili, keď vydali svoj posledný bodykit pre opulentné japonské SUV Lexus LX 600. Čakali sme, že z neho spravia street-beštiu pripravenú vyraziť do nočných pouličných pretekov bez štipky rešpektu k ostatným pretekárom, no namiesto toh sme dostali decentný, no bez tak veľmi pútavý tuning. Čo na úpravu tuningáčov z krajiny vychádzajúceho slnka hovoríte vy?

Prémiový Lexus mierne zdivočel…

Cenník jednotlivých detailov si môžete pozrieť na oficiálnej webstránke dielne Libetry Walk.

Už bez tak honosne vyzerajúce SUV, ktoré nejak špeciálne nie je vyhľadávané členmi tuningovej komunity, dostalo niečo, s čím vyzerá oveľa lepšie a pútavejšie, ako originál. Koncernový súrodenec modelu Toyota Land Cruiser 300, ktorý len nedávno dorazil do dealerstiev si vyslúžil decentný tuning od spoločnosti Liberty Walk, ktorá sa bežne nezaujíma o tuningovanie obrovských prémiových SUV-čiek. Tuneri dizajn model Lexus LX 600 neprekopali. Ba práve naopak. Vyzerá to tak, že zachovali pôvodné čo sa dalo a spravili zopár zmien, ktoré ale dávajú automobilu úplne iný šmrnc.

Kapota je karbónová. Blatníky sú rozšírené, doplnené o karbónové lemy, maska chladiča dostala obrovské nasávacie otvory, zadný nárazník je úplne nový, nechýba mi ani výrazný difúzor, zadný spojler rovnako musí byť. Japonský tuning síce neprináša obnažené nity na spojoch jednotlivých dielov, no zato priniesol početné nasávacie otvory a rôzne karbónové doplnky umiestnené rôzne po karosérii auta. Stále však pri všetkej slušnosti. žiadne kolotočárske ligotavé čačky-mačky z benzínky. Z podbehov vykukujú majestátne kolesá AME, ktoré sú obuté do pneumatík Yokohama.

Automobil sa svetu oficiálne predstavil už na autosalóne v Tokiu, odkiaľ odštartoval svoju cestu k zákazníkom. Na stránkach japonského úpravcu je zverejnený cenník tak celého bodykitu, ako aj jeho jednotlivých častí. Ak máte záujem len o niektoré detaily, ich cenu tu môžete pohodlne nájsť Už len zohnať si prémiové SUV Lexus LX 600, poklikať po stránkach Liberty Walk, vyčkať čas doručenia a môžete si vaše luxusné monštrum skrášliť a vytúniť podľa vašich predstáv a za pomerne rozumnú cenu. Najlacnejšia sada tuningových dielov vychádza na 7370 dolárov a plný bodykit na 22 600 dolárov. Cenník jednotlivých detailov si môžete pozrieť na oficiálnej webstránke dielne Libetry Walk.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button