Automobily

Nový dizajn vrcholového modelu? Peugeot 508 útočí na všetky zmysly

Peugeot 508

Francúzska vrcholová novinka nám omladla a prináša nielen ešte výraznejší dizajn, ale aj poriadnu technologickú nálož tak pod kapotou ako aj vo svojom vnútri. Milovníci francúzskeho dizajnu a štýlu sa veru majú na čo tešiť. Dostupný bude vo verziách sedan a kombi (označené ako SW). Ponúkne spaľováky benzínové aj naftové, ako aj hybridné pohonné ústrojenstvá. Čisto elektrický pohon zatiaľ nehrozí. Čo sa teda konkrétne na vynovenom modeli Peugeot 508 zmenilo?

Peugeot 508 mení tvár, no srdce ostáva…

Maske kraľuje nové veľké logo automobilky, ktoré, priznajme si, sa novému dizajnu náramne hodí.

Najvýraznejšie zmeny sa udiali hlavne po dizajnovej stránke. Inovovaný Peugeot 508 tak krásne zapadá do aktuálneho imidžu francúzskej značky V našej redakcii sme testovali model 308 SW a ospevovali sme jeho dizajn. Model 508 je ešte štýlovejší a extravagantnejší. A to sa nám veru páči! Prepracovaná maska chladiča dostala nové svetlomety. Podotýkame elegantné užšie rezané LED-Matrix svetlá s jedinečným dizajnom, ktorý je prispôsobený pre všetky verzie. Maske tiež kraľuje nové veľké logo automobilky, ktoré, priznajme si, sa novému dizajnu náramne hodí. Denné svietenie je tvorené trojicou vertikálnych liniek, ktoré pripomínajú levie pazúry.

Inovovaný model Peugeot 508 ponúkne svojim budúcim majiteľom možnosť rozhodnúť sa medzi siedmimi farebnými prevedeniami laku. Novinkou je trojica lakov s označeniami Okenite White, Eclipse Blue a Titanium Grey. Do blatníkov môžu byť umiestnené aj nové 18-palcové disky kolies Epherra. Zaujímavou dizajnovou zmenou je výmena loga automobilky na zadnej časti. Logo bolo nahradené horizontálnym nápisom. (Že by motivácia z nemeckej konkurencie?)

Ďalšie markantné zmeny sa udiali vo vnútri automobilu. Peugeot 508 dostal nový moderný volič automatickej prevodovky, ako aj nové logo značky umiestnené na volante. V prístrojovke môžeme privítať nový 10-palcovú HD obrazovku infotainmentu i-Cockpit, ktorá dostala vylepšené hlasové ovládanie, ako aj možnosť bezdrôtovej aktualizácie. Digitálny prístrojový štít pod volantom ponúkne uhlopriečku 12-palcov a krásne grafické spracovanie s novými zobrazovacími režimami.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pod kapotou, ako by sme mohli očakávať, sa žiadne výrazné zmeny neudiali. Čisto elektrický pohon tak zatiaľ modelu Peugeot 508 nehrozí. Elektrifikáciou sa môže však pochváliť hneď niekoľko verzií. Začnime však základom. Ten tvorí benzínový trojvalcový motor PureTech s objemom 1,2 litra a s výkonom 130 koní. Druhým spaľovákom je naftový 1,5 litrový štvorvalec BlueHDi s výkonom rovnako 130 koní. Z plug-in hybridných pohonov s náhonom na predné kolesá ponuka začína s kombináciou PureTech motora s výkonom 150 koní a elektromotora s výkonom 110 koní. Druhým plug-in hybridom je výkonnejšie prevedenie s motorom s výkonom 180 koní. Výkon elektromotora sa v tejto verzii nemení a ostáva 110 koní. Vrcholnou verziou je prevedenie Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered. Je to štvorkolka, ktorá poskytne výkon spaľovacieho motora PureTech až 200 koní v kombinácii s elektromotorom vzadu s výkonom 113 koní. Všetky verzie a pohony sú kombinované len s osemstupňovým automatom. Výroba emotívneho modelu Peugeot 508 bude prebiehať vo francúzskej fabrike v Mulhouse. Prvé modely by sa k novým majiteľom mali dostať už v lete.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button