Automobily

Lexus v Tokiu nezaháľal! Predstavil vysoko výkonný koncept LBX Morizo RR

Lexus LBX Morizo RR

Koncept Lexus LBX Morizo ​​​​RR zažíva svoju svetovú premiéru na autosalóne v Tokiu. Je to reinterpretácia úplne nového kompaktného crossoveru Lexus ako vysokovýkonného modelu, ktorý sa zameriava na čo najväčší zážitok šoféra a posádky pri jazde na tomto stroji. Koncept zároveň ponúka vysokú mieru prémiovosti a sofistikovaný dizajn, ktoré sú japonskej značke vlastné.

Lexus chce zacieliť novým konceptom na mladú generáciu…

Trojvalec pod kapotou modelu Lexus LBX Morizo RR vytlačí zo seba výkon 305 koní.

Koncept Lexus LBX Morizo ​​​​RR je poháňaný turbodúchadlom preplňovaným radovým trojvalcovým motorom s medzichladičom, ktorý poskytuje maximálny výkon 305 k/224 kW a poháňa všetky štyri kolesá prostredníctvom elektronicky riadeného systému a osemstupňového automatu Direct Shift. Všetky kľúčové prvky auta boli vylepšené z hľadiska výkonu, vrátane jeho obalu, čiže karosérie, odpruženia a pneumatík. Na optimalizáciu aerodynamiky použil vývojový tím technológie zo sveta vysokorýchlostných leteckých pretekov.

V súlade s hodnotami značky Lexus a športovými skúsenosťami Toyota Gazoo Racing bol koncept prispôsobený na svoje použitie pomocou jedinečných detailov, ktoré ho vytiahnu zo všednosti. Charakteristická žltá farba Morizo ​​zdobí pokovovaný výlisok zjednotenej mriežky chladiča, brzdové strmene a bezpečnostné pásy. V automobile nechýba ani logo Morizo ​​​​RR. Medzi ďalšie prvky výbavy patria športové sedadlá, zliatinové pedále a farebné lišty podbehov. Výsledkom je auto, ktoré stelesňuje pocit ležérneho luxusu a má všetky kvality dôveryhodného partnera pri šoférovaní.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button