Motocykle

Kvalitný základ a množstvo remeselnej práce

Blažek Moto Konrad

Českú spoločnosť Blažek Moto sme si už na našom portáli predstavili. Svojim modelom Hans potešila každého milovníka štýlových café racerov. V jej portfóliu nájdeme však aj ďalšie dvojkolesové stroje, ktoré stoja za to. Model Konrad v sebe spája dva rozdielne motocyklové svety. Jeho základom je litrové BMW K1100, z ktorého mechanici ponechali len originálny rám a motor. Všetko ostatné je čistonové, z veľkej časti vyrobené na zákazku s použitím tých najmodernejších technológií.

Retro vzhľad s technikou budúcnosti…

Riadiaca jednotka dostala Bluetooth, vďaka ktorému sa do nej môžete pripojiť k mobilnej aplikácii a sledovať a vyhodnocovať dáta z vašich minulých jázd.

Ako sami českí tvorcovia model Konrád označujú, je to stretnutie dvoch odlišných svetov, ktoré vytvára výnimočný pocit z jazdenia ako aj zážitok na celý život. Čo týmto označením však česká spoločnosť myslí? Prvým svetom je už dnes dvadsaťročný model BMW K1100, ktoré tvorí základ motocykla Konrad. Druhým svetom je všetka práca a nové technológie, ktoré českí majstri vložili do svojho dvojkolesového stroja. Motocykel rozpozná napríklad svojho jazdca pomocou mobilnej aplikácie hneď po priblížená sa k motocyklu. Na štartovanie kľúčom ta môžeme zabudnúť. Nechýba Full-LED osvetlenie ako aj ďalšie prvky, ktoré na zákazku vyrobili šikovní konštruktéri českej firmy Blažek Moto.

Motor základného stroja BMW K1100 bol vylepšený o rôzne technologické hračičky tretieho tisícročia. Tak napríklad riadiaca jednotka dostala Bluetooth, vďaka ktorému sa do nej môžete pripojiť k mobilnej aplikácii a sledovať a vyhodnocovať dáta z vašich minulých jázd. Dokonca si podľa appky viete pozrieť, kde ste motorku zaparkovali a tiež môžete sledovať svoje servisné intervaly.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Česká firma Blažek Moto garantuje svojim zákazníkom, že každý postavený motocykel prešiel veľkým množstvom testov kvality ako aj testami v premávke. Nie je to len ďalšia “tuningová” garáž, ktorá vám nahádže na motorku všetko čo chcete, samozrejme za nemalé peniaze, no je jej jedno, ako dlho vám to vydrží a čo to s vašim motocyklom spraví. Blažek Moto má svoje motocykle do detailu prepracované  čo je vidieť aj na množstve jedinečných dielov. Cena motocyklov však zodpovedá vloženému času a práci do daného modelu. Tak napríklad cena modelu Konrad začína na 449 000 českých korún, čo je v prepočte zhruba 17 600 eur. Za túto cenu však dostanete kvalitný základ z modelu BMW K1100 a množstvo remeselnej práce českej značky, spolu v balení s poriadnou technologickou náložou.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button