Automobily

Koniec slávnej éry obľúbeného SUV Jeep Cherokee. Príde jeho nástupca?

Jeep Cherokee

Prvá generácia modelu Jeepu Cherokee (SJ) prišla na trh v roku 1974. Vtedy tento model predstavoval alternatívu ku veľkému rodinnému modelu Wagoneer, na ktorého základe Cherokee aj stál. S jeho propagáciou sa po prvýkrát pri značke Jeep, a možno aj po prvýkrát vôbec, použilo označenie automobilu SUV – Sport Utility Vehicle. Posledná generácia modelu Cherokee začala svoju púť po cestách sveta pred desiatimi rokmi a dnes ju s najväčšou pravdepodobnosťou končí. Takmer po päťdesiatich rokoch výroby a fungovanie sa Jeep lúči s aktuálnym modelom Cherokee a jeho výrobu stopne. Zaujme jeho miesto v ponuke nový model?

Jeep prinesie nové informácie čoskoro…

Po poslednom facelifte kompaktného SUV sme privítali aj jeho elektrifikovanú verziu.

Názov Cherokee bude naďalej využívaný vo väčšom súrodencovi modeli Grand Cherokee. Hoci sa v posledných rokoch ozývali hlasy z americkej Cherokee Nation, aby automobilka Jeep prestala používať názov Cherokee pre svoje auto, značka sa mena nemieni vzdať. Je však otázne, či nástupca modelu Cherokee bude aj naďalej používať toto meno, alebo dostane svoje vlastné. Po poslednom facelifte kompaktného SUV sme privítali aj jeho elektrifikovanú verziu. Možno práve elektrické SUV bude nasledovníkom klasického spaľováku, na ktorý sme boli pri modeloch Cherokee zvyknutí takmer polstoročie.

Podľa zahraničných kolegov z motoristických portálov Motor1 či Motor Trend však model Cherokee neodíde z trhu úplne. Značka sa nechce segmentu kompaktných SUV vzdať a aj preto sa nechala počuť, že o nástupcovi, ktorý zatiaľ nie je oficiálne oznámený, nás bude čoskoro informovať. Nie je ani úplne vylúčené, že s menom Cherokee bude vo svojej modelovej ponuke pokračovať, no s niekoľkými zmenami tak dizajnovými, rozmerovými, ako aj motorickými. Po minuloročnej elektrickej ofenzíve by sme boli prekvapení, keby Jeep úplne vylúčil svoj kompaktný mestský rodinný model z ponuky Sme zvedaví, aké informácie prinesie značka v blízkej dobe.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button