Info

Genesis sa zaujíma o preteky, ale zatiaľ nemá žiadne plány ako do nich nastúpiť

Genesis

Pri príležitosti autosalónu v New Yorku dal Genesis jasne najavo svoje výkonnostné ambície. Značka debutovala svojím projektom „Magma“, prichádzajúcim so sériou športových modelov, ktoré budú na vrchole svojich príslušných modelových radov. Prekvapivo, Genesis priviedol aj šesťnásobného víťaza Le Mans Jackyho Ickxa ako oficiálneho konzultanta a ambasádora značky.

V prezentácii na podujatí pred Auto Show Icxk hovoril o tom, že chce byť súčasťou „víťazného tímu“ a kreatívny riaditeľ Genesis Luc Donckerwolke povedal zhromaždeným, aby si nezapínali iba bezpečnostné pásy, ale aj pretekárske postroje. Je ťažké nečítať to tak, že Genesis sa chce dostať nielen do kategórie výkonných áut, ale aj pretekať. Skombinujte to so zvýšenou prítomnosťou značky v sérii Gran Turismo a uvidíme, kam to možno smeruje.

Bohužiaľ, teraz nie je nič na obzore. “Preteky sú zaujímavé,” povedal Donckerwolke pre na newyorkskom autosalóne. “Musíme tiež nájsť ten správny moment, pretože dnes, keď pretekáme s nestabilitou predpisov, na to nemôžete staviť, pretože s elektrifikáciou sa menia všetky predpisy motoristického športu. Musíme teda chvíľu počkať.”

Kedy uvidíme Genesis v motoršporte?

Pre médiá Icxk povedal, že sa rozhodol začať spolupracovať s Genesis po výlete do Kórey na pozvanie Doncerwolkeho, ktorý mu otvoril oči.

Je to určite v hľadáčiku značky Genesis a predpokladáme, že to môžeme očakávať o dva-tri roky. Pokiaľ ide o Icxka, Donckerwolke povedal, že “prináša do skupiny ďalší rozmer. Je to hlavne podpora programu Magma.”

Pre médiá Icxk povedal, že sa rozhodol začať spolupracovať s Genesis po výlete do Kórey na pozvanie Doncerwolkeho, ktorý mu otvoril oči. „Mal som možnosť vybrať si buď zostať v minulosti, alebo prísť v budúcnosti a žiť s niektorými ľuďmi, ktorí sú v súčasnosti a v budúcnosti,“ povedal. “Takže je to fantastická možnosť.” Ale zatiaľ nie je ako Niki Lauda pre Mercedes alebo Helmut Marko pre Red Bull. Aspoň zatiaľ nie.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button