Automobily

Francúzsky šarm a nemecká precíznosť! Pokochajte sa modelom Bugatti Mistral

Bugatti W16 Mistral

Ani nevieme ako inak nazvať francúzske superšportové automobily Bugatti ako jednoducho jedinečnými. Posledným výtvorom luxusnej športovej značky je model Bugatti W16 Mistral. Označenie dostal brutálny športiak podľa studeného severozápadného vetra, ktorý je typickým pre Azúrové pobrežie. Studený vietor vás však bude sprevádzať aj počas jazdy v tomto brutálnom roadsteri, ktorého výkon je neuveriteľných 1600 koní!

Bugatti sa lúči s brutálnym šestnásťvalcom…

A aká je cena brutálnej limitky Bugatti W16 Mistral? Základ štartuje na hodnote 5 000 000 eur.

Najnovším modelom Bugatti W16 Mistral sa francúzska značka lúči s monštruóznym a môžeme povedať aj legendárnym osemlitrovým šestnásťvalcom, ktorý prepĺňali štyri turbodúchadlá. Motor v tomto modeli ponúkne ohromný výkon 1600 koní. Jeho maximálna rýchlosť by mala byť minimálne 420 km/h. Na jej otestovanie si chvíľu ešte počkáme no nepochybujeme, že sa cez 420-tku prehupne ako nič. Uvidíme, do akej miery jeho maximálku elektronicky obmedzia jeho výrobcovia.

Pre dosiahnutie maximálnej rýchlosti má Bugatti vo svojich modeloch špeciálny režim, ktorý pri svojej aktivácii nakloní zadné krídlo auta tak, aby vytváralo čo najmenší aerodynamický odpor. Dosiaľ najrýchlejší model Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse, ktorý v roku 2013 dosiahol svoju maximálnu rýchlosť 408,84 km/h by tak mal byť prekonaný. Na oficiálne merania si ešte počkáme.

Jedinečná novinka vznikne v striktne limitovanej edícii a bude poslednou, v ktorej bude použitý brutálny šestnásťvalec so štvoricou turbodúchadiel Vyrobených tak bude len 99 kusov a už dnes nepochybujeme, že každý jeden je už rezervovaný pre vybraného majiteľa. Tento rok by si budúci majitelia mali navrhnúť konfigurácie a tiež aj vlastné prvky individualizácie. A aká je cena brutálnej limitky Bugatti W16 Mistral? Základ štartuje na hodnote 5 000 000 eur.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button