Automobily

Elektrický obytný voz zo švajčiarskej dielne. Mercedes EQV Camper a jeho prednosti

Mercedes EQV Camper by Sortimo Walter Rüegg AG

Elektrifikácia preniká aj do segmentu obytných vozidiel. Švajčiarska spoločnosť Sortimo Walter Rüegg AG pripravila vlastnú verziu elektrického obytného vozidla, ktoré je prerobeným modelom Mercedes-Benz EQV. A hoci má Mercedes svoju nomádsku edíciu Marco Polo, po svete sa množia firmy, ktoré populárne V-čko upravujú podľa svojich predstáv. A tak si predstavujeme jednu z mnohých úprav Mercedesu EQV v podaní švajčiarskeho úpravcu.

Milovníci značky Mercedes ocenia švajčiarske úpravy…

Záujemci si môžu dokúpiť aj dva strešné solárne panely s celkovým výkonom 400 Wattov.

Zákazníci, ktorí budú mať záujem o úpravu Mercedesu EQV práve švajčiarskou spoločnosťou Sortimo Walter Rüegg AG, si budú musieť najskôr kúpiť svoje V-čko, ktoré následne privezú do dielne a vyberú si jeho finálnu vizáž. Švajčiari do modelu následne dodajú na mieru robenú obytnú prestavbu, ktorá je modulárna a prispôsobia vnútro aj požiadavkám zákazníka. Práve vďaka modularite platformy je možné vyhovieť rôznym požiadavkám. Aj tým najstrelenejším. Samozrejme, každá “sranda” niečo stojí a tak aj každý výmysel budúceho majiteľa obytného vozu od švajčiarskej firmy Sortimo Walter Rüegg AG, bude stáť nie malé peniaze.

Ak si zákazníci objednajú kompletné riešenie z dielne Sortimo Walter Rüegg AG, ich model Mercedes EQV dostane výklopnú strechu, v ktorej sa nachádza lôžko na spanie. Jej výklopná funkcia zväčšuje celkovú plochu ako aj priestor interiéru. V batožinovom priestore dostanú ďalej multifunkčný box, v ktorom sa nachádza kuchynský a lôžkový modul. Kuchynský modul ponúkne drez, dvojicu plynových varičov, chladničku a minikredenc so zásuvkami na riad a zásoby. Na boxe sa nachádza aj lôžkový systém, ktorý je možné rozložiť na pohodlnú posteľ. Prednosťou multifunkčného boxu je jeho nízka hmotnosť, vďaka ktorej bude mať elektrický Mercedes EQV lepší dojazd.

Záujemci si môžu dokúpiť aj dva strešné solárne panely s celkovým výkonom 400 Wattov, ktoré môžu využívať na dobíjanie akumulátora na napájanie vozidla ako aj na dodatočný akumulátor slúžiaci na “poháňanie” spotrebičov kempingového vybavenia. Montuje ich priamo spoločnosť Sortimo Walter Rüegg AG. Vo výbave nájdu tiež tmavé zadné sklá, osvetlenie kabíny i zadnej časti vozidla ako aj otočné predné sedadlá či početné USB zástrčky. Zaujímavý by mohol byť pre všetkých milovníkov čistej jazdy a ekológie. Detaily o dojazde v plnej výbave a naložení k dispozícii nie sú.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button