Automobily

Oranžová beštia z dielne Mansory. Môže byť ešte oranžovejšia?

Mansory Stallone GTS Orange

Luxusný úpravca exkluzívnych automobilov z Nemecka, dielňa Mansory, prichádza s novou pomarančovou kreatúrou. Už na prvý pohľad je nám jasné, že podobnú úpravu sme už videli. Avšak nie v tak nevšednej farbe. Novinka stojí na základe modelu Ferrari 812 GTS bez strechy, prerobeného minulý rok na model Mansory Stallone GTS. Tento rok poteší fanúšikov neprehliadnuteľnou oranžovou farbou, ktorá nezdobí len zovňajšok, ale aj vnútro exkluzívneho stroja.

Mansory sa nebojí úprav ani tých najexkluzívnejších strojov…

Vďaka prepracovanému výfuku a riadiacej jednotke vzrástol výkon modelu Mansory Stallone GTS Orange o 31 koní na výsledných 831 koní s krútiacim momentom 741 Nm.

Novinka teda stojí na základe vlaňajšieho modelu Mansory Stallone GTS, ktoré je prerobeným talianskym plnokrvníkom Ferrari 812 GTS Cabrio, ktorý vychádza z kupé Ferrari 812 Superfast. Jeho základom je atmosférický dvanásťvalec s objemom 6,5 litra a výkonom 800 koní. Krútiaci moment je solídnych 718 Nm. Aj keď originálny taliansky stroj je už bez tak jedinečný a nezameniteľný, niektorým sa stále zdá tak nejak nudný či nezaujímavý. Pre týchto záujemcom je tu nemecká dielňa Mansory. Tá dokáže aj z dokonalého stroja, spraviť niečo úplne divoké, extravagantné, neprehliadnuteľné.

Úprava staro-nového modelu Mansory Stallone GTS Orange spočíva v krikľavej oranžovej farbe, ktorá oslní nielen navonok, ale aj zvnútra automobilu. Nechýba množstvo karbónových doplnkov, veľké krídlo či kombinácia s čiernymi kontrastnými detailmi. Okrem zmeny farby sa zmien dočkal aj agregát. Vďaka prepracovanému výfuku a riadiacej jednotke vzrástol výkon modelu Mansory Stallone GTS Orange o 31 koní na výsledných 831 koní s krútiacim momentom 741 Nm. Vďaka tomuto vylepšeniu dokáže stovku pokoriť za 2,8 sekundy. Maximálny rýchlosť je 345 km/h.

Zaujímavým údajom, ktorý Mansory poskytla, je kombinovaná spotreba. Novinka Mansory Stallone GTS Orange dokáže jazdiť údajne za 17,3 l/100 km. Pre túto spotrebu však asi budete musieť veeeeeeeeľmi ubrať z plynu a snažiť sa jazdiť v čo najnižších otáčkach. Cenovka tohto stroja oficiálne oznámená nebola. Bude však určite poriadne vysoká. Ale ako vždy píšeme o modeloch Mansory, kto takýto stroj chce, na cenovku sa nepozerá.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button