Automobily

Elektrické SUV pre rodinu? Mercedes EQB odvezie 7 pasažierov!

Mercedes EQB

Nemecká prémiová značka Mercedes-Benz v posledných mesiacoch predstavuje jeden elektromobil za druhým. Ponuka suttgartskej hviezdy sa dnes rozrastá nového, rodinne ladeného člena a to o SUV Mercedes EQB. Je to elektrický derivát modelu GLB. Ponúkne nie len luxusný interiér, ale aj 7 miest na sedenie.

Dizajnovo veľmi podarený model sa predstavuje svetu na aktuálne prebiehajúcom autosalóne v Šanghaji. Dizajn elektrického rodinného SUV preberá všetky prvky rodiny automobilov Mercedes s označením EQ. Svetlomety vpredu ako i vzadu, rovnako ako aj predná maska, disponujú rovnakým prepracovaním či detailmi, aké môžeme pozorovať aj pri väčších či menších elektrických súrodencoch.

Najskôr v Číne…

Pre Európu sa bude vyrábať v maďarskom závode v Kecskeméte..

Tretí rad sedadiel samozrejme nie je určený pre dvojmetrových pasažierov. Dokonale však poslúži pre deti, osoby s výškou maximálne do 170 cm či umiestnenie detských sedačiek. V druhom rade sedadiel to však už vyzerá o dosť lepšie. Dokonca sú sedadlá z tohto radu posuvné a to v rozsahu 140 mm.

Na európsky trh sa chystá verzia s označením EQB 350 4Matic. Výkon tohto stroja je však zatiaľ neznámy. Jeho dojazd by sa mohol pohybovať okolo hranice 420 kilometrov. Ponuka elektrického rodinného SUV EQB sa však má časom rozšíriť. Najsilnejšie stroje by sa svojim výkonom mohli priblížiť hranici 200 kW. Energiu budú čerpať s akumulátorov s kapacitou 66,5 kWh.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Mercedes EQB sa po úspešnej prezentácii v Šanghaji začne predávať najskôr práve v Číne, kde je dopyt po luxusných elektrických SUV-čkach stále veľmi veľký. Odtiaľ si to namieri na do Európy a neskôr aj do USA. Pre Európu sa tento model bude vyrábať neďaleko Slovenska, konkrétne v maďarskom závode v Kecskeméte.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button