Automobily

Dobrodružnejší vzhľad len pre šťastlivcov za oceánom

Hyundai Tucson XRT

Hyundai Tucson zaujme hneď na prvý pohľad svojim futuristickým zjavom, na ktorom si juhokórejská značka zakladá. Nie je síce úplne pre všetkých, ale vďaka svojim moderným tvarom zaujme širšiu paletu motoristov. Na americkom trhu sa však bude predávať ešte v dobrodružnejšom prevedení s označením XRT. Je veľká škoda, že sa s touto úpravou s najväčšou pravdepodobnosťou u nás nestretneme. Iba ak by si ho nejaký nadšenec nedoviezol z USA na Slovensko.

Zaujímavý zvonku, rovnaký pod kapotou…

 Pod kapotou pracuje 2,5 litrový štvorvalec s výkonom 187 koní a krútiacim momentom 241 Nm.

Zábavnejší ,dobrodružnejší a môžeme povedať aj štýlovejší Hyundai Tucson XRT zaujme hneď na prvý pohľad čiernym sfarbením krytov spätných zrkadiel, ozdobných líšt okolo okien či D-stĺpikom. Na streche sa tiež udomácnili čierne priečne nosiče. Priestor podbehov veľmi efektne aj efektívne vypĺňajú čierne 19-palcové unikátne kolesá. Verzia XRT ponúkne aj nášľapný prah. Nárazníky, tak predný ako aj zadný, dostali zatmavené čierne detaily, ktoré Hyundai Tucson XRT odlišujú od základnej verzie. V štandardnej výbave nový majiteľ dostane aj ťažné zariadenie.

Vo vnútri automobilu sa veľké zmeny neodohrali. Za zmienku stoja čierne látkové tapacírovanie  a čierna stropnica. Prístrojovej doske kraľuje 10,25-palcový displej infotainmentu. Volant je potiahnutý kožou. V modeli Hyundai Tucson XRT nájdeme aj konektivitu BlueLink, dvojzónovú klimatizáciu či vyhrievané predné sedadlá. Ak by sme očakávali, že dobrodružná verzia XRT príde s nejakým prevratným pohonom, alebo s brutálnejšími jazdnými vlastnosťami, budeme sklamaní. Pod kapotou pracuje 2,5 litrový štvorvalec s výkonom 187 koní a krútiacim momentom 241 Nm. Za príplatok je k dispozícii aj pohon všetkých štyroch kolies HTRAC AWD. A aká je cenovka zaujímavejšej verzie Hyundai Tucson XRT? Na americkom trhu začína na čiastke 32 625 dolárov (predokolka) a 34 125 dolárov (AWD). Do Európy sa nechystá. Jeho výroba sa realizuje vo fabrike Alabame.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button