Automobily

Corvette Stingray s vylepšeniami a s limitovanou edíciou

Chevrolet Corvette Stingray 2022

Americký svalnatý športiak Chevrolet Corvette dostal pre rok 2022 hneď niekoľko vylepšení. Corvette s označením Stingray príde s vylepšeným agregátom a novou paletou farieb karosérie. Dokonca sa na cesty chystá aj špeciálna limitovaná edícia IMSA GTLM Championship Edition. Z už bez tak prepracovanej a dravej Corvette spraví niečo ešte výnimočnejšie a jedinečnejšie.

Len 1000 jedinečných kusov…

Obrovský 6,2 litrový osemvalec s označením LT2 dostal nové vstrekovanie paliva, vylepšený aktívny palivový manažment či upravenú kalibráciu motora.

V rámci vylepšení, ktoré si technici americkej značky Chevrolet pripravili pre model Corvette Stingray pre rok 2022, môžeme vidieť nie len vylepšenia v oblasti pohonu, ale aj vylepšenia celkového dizajnu svalnatého automobilu. Po novom si budú môcť zákazníci objednať Stingray s trojicou nových lakov  Amplify Prange Tincoat, Caffeine a Hypersonic Gray. Okrem lakov, športový dizajn podporia aj zadný spojler s predným splitterom v dizajnovom prevedení Z51, ktoré sa budú montovať aj na modely bez príplatkového paketu Z51. Malé, ale efektné vylepšenie. No nie je to samozrejme všetko.

Technici sa pohrali aj s vyladením motora. Obrovský 6,2 litrový osemvalec s označením LT2 dostal nové vstrekovanie paliva, vylepšený aktívny palivový manažment či upravenú kalibráciu motora. Výkon ostal na hranici 490 koní (495 so športovým výfukom), no po novom dokáže Chevrolet Corvette Stingray deaktivovať valce, čo zaručí oveľa nižšiu spotrebu vtedy, keď sa zrovna nepotrebuje plný výkon. Je to praktické aj pre sporivejšieho šoféra, ktorý si však rád vychutná plnohodnotné americké muscle car.

Kto však prahne po ešte väčšej výnimočnosti, ako len byť majiteľom najnovšej Corvette Stingray, je tu pre neho prichystaná limitovaná edícia IMSA GTLM Chanpionship Edition. Je obmedzená len na 1000 kusov. Jej dizajn odkazuje na pretekárske špeciály No. 3 a No. 4 Corvette C8.R. Limitka dostala výbavu 3LT s paketom Z51 Performance. Všetky exempláre dostali aj špecifické pretekársku grafiku, ktorá zdobí ich zovňajšok. Na výber sú dve možnosti farebných kombinácií, konkrétne žltá Accelerate Yellow so šedou grafikou alebo šedý lak Hypersonic Gray so žltou grafikou. Špeciálom nechýba ani obrovské zadné krídlo či na čierno lakované disky Trident s grafikou Corvette Racing “Jake” na stredových pukličkách disku. Spod čiernych diskov krásne svietia kontrastne nafarbené žlté brzdové strmene.

Vo vnútri automobilu nesmie chýbať kombinácia farieb korešpondujúca s lakom limitovanej edície Chevrolet Corvette Stingray. Grafiku a lakovanie exteriéru odrážajú aj farby interiéru Strike Yellow a Sky Cool Gray. V štandarde dostanete sedadlá s označením GT2 no za príplatok si viete doobjednať aj tie športové Competition. Bezpečnostné pásy sa odeli do žltej farby, ktorá pôsobí nie len kontrastne, ale aj oveľa športovejšie. Vo vnútri nechýbajú ani plakety limitovanej edície S8.R prezrádzajúce číslo vozidla. Cenovka zatiaľ známa nie je. Lacná hračka to však určite nebude.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button