Automobily

Brutálna nádherná dokonalá Bentley Batur sa už preháňa po európskych cestách

Bentley Batur

Keď sme po prvýkrát obdivovali koncept Bentley Batur predstavený na tohtoročnej motoristickej akcii Monterey Car Week, mysleli sme si, že sa stane len ďalším exponátom múzea Bentley. Našťastie sa tak nestalo a tento model zamieril do výroby. Dnes sa môžeme pokochať reálnym a rukolapným purpurovým modelom Bentley Batur s označením #0, ktorý sa už preháňa po európskych cestách v rámci testovacích jázd. Nasledujúcich 58 týždňov čaká tento nádherný model až 120 testov. Škoda len, že nezavíta aj do našich končín. Na našich cestách by mohla britská značka odskúšať minimálne tlmenie a nastavenie podvozka.

Bentley Batur sa dostane len k 18 vyvoleným…

Okrem brutálneho výkonu je motor unikátny aj 800 komponentami, ktoré boli vytvorené špeciálne len pre tento model.

Hoci sa na cesty dostane len 18 kusov tohto špeciálneho imitovaného modelu, nemôžeme nespomenúť jeho technické údaje. Nie je len upraveným modelom Continental GT. Je prekopaným strojom, z ktorého 12-valcového W12 šesťlitrového motora s dvomi turbami dostali konštruktéri výkon 730 koní s krútiacim momentom 1000 Nm. Okrem brutálneho výkonu je motor unikátny aj 800 komponentami, ktoré boli vytvorené špeciálne len pre tento model.

Purpurové Bentley štartuje na 2500 kilometrov dlhú jazdu naprieč Nemeckom, Talianskom, Francúzskom a Španielskom. Okrem jazdy po bežných cestách model Bentley Batur čakajú aj testy na rôznych okruhoch. Bude podrobený aj testom v rôznych klimatických podmienkach, aby sa vyladili jeho vlastnosti tak v mínusových ako aj vo vysokých teplotách. Po absolvovaní prvých 2500 kilometrov auto čaká ďalších, ešte ťažších, 7500 kilometrov v bežnej premávke.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Cieľom testovania je čo najlepšie nastaviť tento model pre 18 šťastných majiteľov, ku ktorým sa limitované edícia Bentley Batur dostane. Automobil bude vyrábaný s aktívnymi stabilizátormi, vzduchovým odpružením podvozku, systémom natáčania všetkých štyroch kolies, elektronicky riadeným samosvorným zadným diferenciálom. Dokonca by mal model Bentley Batur dostať najsofistikovanejší podvozok medzi súčasnými produkčnými automobilmi. Cena vozidla, pre 18-tich štastlivcov začína na čiastke 1 650 000 eur, avšak nepredpokladáme, že za túto sumu ho aj niekto dostane. Budúci majitelia si svoj automobil budú môcť personalizovať a teda s najväčšou pravdepodobnosťou sa dva rovnaké automobily nikdy nevyrobia. K prvým šťastlivcom sa dostane jedinečné Bentley Batur už v polovici budúceho roka.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button