Motocykle

BMW Motorrad predstavuje R 18 The Crown + VEĽKÁ GALÉRIA

BMW R 18 The Crown

Keď sa Dirk Oehlerking nadchne pre úpravy motocykla BMW R 18 so svojou kováčskou dielňou Kingston Custom, zaručený je vždy veľkolepý výsledok. Známy upravovateľ nedávno spôsobil rozruch na scéne s modelom R 18 Spirit of Passion – dych vyrážajúcim výtvorom v efektívnom štýle. Pri BMW R 18 The Crown ide o veľký krok ďalej. „Je to podstata mojich doterajších výtvorov,“ hovorí Oehlerking, ktorého vášňou a kreativitou boli vždy individuálne a nezvyčajné motocykle. Presne to robí s totálnym nasadením v regióne Porúria už 30 rokov. Miluje priemyselnú kultúru a blízkosť priemyslu a remesiel, má skvelú sieť a úžasné fotografické kulisy pre svoje motocykle a seba.

BMW Motorrad oslavuje 100 rokov vo veľkom…

Ako čerešničku na torte dal Oehlerking modelu R 18 The Crown lak Champagne Platinum s perleťou.

Vlastnoručne navrhnutá karoséria z hliníkového plechu a zavesenie predných kolies s obojstranným kyvným ramenom s centrálnou vzperou zavesenia vyzerajú naozaj brutálne. Pri príležitosti 100 rokov BMW Motorrad teraz vytvoril Oehlerking unikátny model BMW R 18 The Crown, veľký boxerový motocykel, ktorý má všetko. “Začal som s novým BMW R18, ktoré som potom vyzliekol. Ako vždy som pri vytváraní tvaru, línií a dizajnu pracoval s tvrdou penou a kartónom. Cieľom bolo, aby vyzeralo silne, elegantne a rýchlo v kombinácii s inovatívnym vzhľadom,“ opisuje Oehlerking svoj dizajnový prístup.

Dizajn si vyžiadal značné prispôsobenie technológie. Muselo byť skonštruované úplne nové zavesenie predných kolies v podobe obojstranného kyvného ramena s centrálnou vzperou zavesenia. 8-litrová palivová nádrž a časti karosérie boli vyrobené z hliníkového plechu s hrúbkou 2 mm, ktorý bol rezaný, ohýbaný a poháňaný ručne. Zatiaľ čo motor a zadné zavesenie sú rovnaké ako v origináli, dve nerezové výfukové potrubia sú kompletne vyrobené ručne.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Do veľkolepého konceptu BMW R 18 The Crown bolo perfektne zakomponovaných množstvo štandardných komponentov, ako sú svetlomety, prístroje, spínače a systém opierok nôh. Kovania spojky a ručnej brzdy od Magura, zadný blatník a držiaky od Wunderkind a sedlo vyrobené z 2 mm hrubého hliníkového plechu a potiahnuté pravou kožou sú harmonickými doplnkami. Ako čerešničku na torte dal Oehlerking modelu R 18 The Crown lak Champagne Platinum s perleťou, doplnený znakom značky BMW ozdobeným malou korunkou. Odhalenie BMW R 18 The Crown sa uskutoční od 7. do 9. júla 2023 pri príležitosti 100 rokov BMW Motorrad v rámci BMW Motorrad Days v Berlíne.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button