Automobily

Bentley ktoré si majiteľ odšoféruje radšej sám

Bentley Flying Spur V8

Dvadasaťpalcové desaťlúčové disky, orechové drevo, otočný stredový panel, najjemnejšia koža či za príplatok karbónové detaily. Na toto všetko sú majitelia či fanúšikovia značky Bentley už tak nejak zvyknutí.

V modeloch Flying Spur väčšinou radosť z jazdy pociťujú jej majitelia na zadných sedadlách a za volantom si to užíva ich osobný šofér. Spätná väzba od veľkej časti zákazníkov britskej prémiovej značky však postavila vedenie pred novú výzvu. Čím ďalej tým viac majiteľov modelov Bentley si chce jazdu užiť práve spoza volantu. A práve preto sa značka Bentley rozhodla zamerať na túto skupinu zákazníkov a pripravila pre nich model Flying Spur s motorom V8 a citeľne vyšportovanejšou postavou. Vďaka kombinácií týchto dvoch faktorov by sa mala jazda v tejto limuzíne stať ešte dynamickejšou, vzrušujúcejšou i zábavnejšou.

Aj keď je dvanásťvalec o niečo silnejší, V8-ička za ním nijak nezaostáva…

Z nuly na stovku za 4,1 sekundy.  To nie je na zahodenie. Maximálka pri tom atakuje hranicu 320 km/h.

K tradičnému luxusu a extravagancii, ktoré modely Bentley ponúkajú, by sa podľa nového pohľadu vedenia mali pridať aj ďalšie faktory, ktoré doslova pozvú biznismena za volant a predstavia mu to pravé potešenie z jazdy. Základným kameňom na ktorom chce značka stavať, je vidlicový osemvalcový štvorlitrový twin-turbo agregát so silou 550 koní a krútiacim momentom 770 Nm. Milovníci šesťlitrovej V12-stky môžu namietať, že V8-ička stratila 84 koní a tiež 130 Nm z krútiaceho momentu. To je fakt. No na druhej strane je osemvalcový motor o 100 kilogramov ľahší, vďaka čomu by mal byť aj dynamickejší. Dôkazom toho je aj zrýchlenie z nuly na stovku za 4,1 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 318 km/h. Celkovo sa zlepší ekonomika prevádzky modelu.

Znižovanie spotreby ako aj emisií má zabezpečiť vypínanie polovice valcov. Bentley Dynamic Ride s elektronickými stabilizátormi ako aj elektronický systém riadenia všetkých kolies dokážu spraviť jazdu ešte ostrejšou a športovejšou.

Aby sa z modelu nevytratila elegancia a okázalosť, pasažieri nájdu v interiéri napríklad aj chladiaci box s dvomi fľašami šampanského. Športovejšie Bentley naviac nestráca žiadny z predchádzajúcich luxusných prvkov, ktoré môžeme nájsť v šesťlitrovom modeli. Kto by mal chuť ozvláštniť svoj model, k dispozícii je za príplatok aj špecifická úprava exteriéru s označením Blackline, bohatá na čierno sfarbené detaily. K prvým európskym zákazníkom by sa mal model Flying Spur V8 dostať ešte tento rok. Ostatné trhy si budú musieť na neho ešte chvíľku počkať.

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button