Automobily

Bentley Continental GT/GTC (2024): Nová edícia s plug-in hybridom

Bentley Continental GT/GTC

Aby Bentley demonštrovalo svoje schopnosti, 25. júna tiež oznámi, že nový Continental GT Speed ​​​​nedávno vytvoril neoficiálny podvodný rýchlostný rekord tým, že precestoval najdlhší a najhlbší podvodný cestný tunel na svete, Ryfylke Tunnel v Nórsku, pričom dosiahol maximálnu rýchlosť 208 mph (335 km/h). Na štarte bude premietnutý film ilustrujúci cestu tunelom.

Bentley predstavuje novú edíciu Continental GT Speed ​​​​a jeho otvorený náprotivok GTC. W12 je história, budúcnosťou sú plug-in hybridy s biturbo V8-ičkou. Kto by to bol povedal, keď v roku 2002 vyšlo prvé výkonné „Conti GT“ modernej éry?

Bentley chce radikálne znižovať emisie…

Bentley Continental GT Speed ​​​​sa stane najvýkonnejším cestným autom v 105-ročnej histórii spoločnosti.

Bentley šikovne vizuálne ďalej rozvinul modely Continental GT a GTC. Séria vyzerá o niečo plochejšie a tesnejšie než predtým. Pozrime sa na kľúčové údaje: dĺžka 4,89 metra, šírka 1,97 metra, výška takmer 1,40 metra a rázvor 2,85 metra. Pohotovostná hmotnosť je 2,5 tony. Nechýbajú obrovské 22-palcové pneumatiky. Kufor poskytne objem 260 litrov pre GT. Nádrž dostala objem 80 litrov.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Nový plug-in hybrid v GT Speed ​​​​sa skladá zo 4,0-litrového biturbo V8 motora s výkonom 600 k a maximálnym krútiacim momentom 800 Nm. Nechýba ani elektromotor s výkonom 190 koní a 450 Nm. Bentley udáva výkon systému na 782 koní a krútiaci moment na 1 000 Nm. Znie vám to nejak povedome? Pozrite sa bližšie na Porsche Panamera alebo Cayenne Turbo E-Hybrid a hneď máte možnosť vidieť paralelu medzi týmito koncernovými modelmi.

Batéria má kapacitu 25,9 kWh a jej „nabitie“ na rýchlonabíjačke trvá 2 hodiny a 45 minút. Doma je to do 8 hodín a 30 minút. Čo je pre budúcnosť Bentley menej dôležité, je dojazd 80 km v čisto elektrickom režime ako aj hodnota CO2 (WLTP) pod 50 g/km. Pre porovnanie, starý Conti Speed ​​​​s W12 vypustil až 311 g CO2 na kilometer.

Nielen že sa nový Conti GT Speed ​​​​stane najvýkonnejším cestným autom Bentley v 105-ročnej histórii spoločnosti, ale jeho uvedenie na trh predstavuje aj dôležitý míľnik v stratégii Bentley Beyond100, ktorej cieľom je rozšíriť dostupnosť plug-in hybridov a hybridov, aby sa stala vedúcou spoločnosťou v oblasti udržateľnej luxusnej mobility naprieč všetkými modelovými radmi.

Najnovšia technológia podvozku zahŕňa aktívny pohon všetkých kolies s vektorovaním krútiaceho momentu, riadenie štyroch kolies, elektronický samosvorný diferenciál, aktívnu stabilizáciu nakláňania a nové tlmiče, ktoré spolu tvoria „najdynamickejšie Bentley všetkých čias“, podľa správy od výrobcu.

Aby Bentley demonštrovalo svoje schopnosti, 25. júna oznámilo, že nový Continental GT Speed ​​​​nedávno vytvoril neoficiálny podvodný rýchlostný rekord tým, že precestoval najdlhší a najhlbší podvodný cestný tunel na svete, Ryfylke Tunnel v Nórsku, pričom dosiahol maximálnu rýchlosť 208 mph (335 km/h). Na štarte bol premietnutý film ilustrujúci cestu tunelom.

Oficiálne informácie o cenách zatiaľ nie sú k dispozícii. Doteraz ste napríklad v Nemecku museli za model Bentley GT V8 zaplatiť 231 900 eur a model W12 Speed ​​​​stál 291 300 eur. Otvorené verzie sú o takmer 30 000 eur drahšie. Aká bude teda cena modelu Continental GT/GTC si ešte chvíľku počkáme. 

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button