Automobily

Bentley Bentayga EWB Mulliner prichádza ako nová vlajková loď britskej značky

Bentley Bentayga EWB Mulliner

Bentley Bentayga Extended Wheelbase (EWB) Mulliner je oficiálne nový vlajkový model britskej značky, ktorý podľa automobilky so sídlom v Crewe ponúka viac priestoru v kabíne ako ktorýkoľvek porovnateľný luxusný konkurent a k tomu aj početné vylepšenia na mieru. Tento nový variant vychádza z aktuálneho bestselleru značky Bentley, z SUV modelu Bentayga. Novinka prešla rukami remeselníkov v spoločnosti Mulliner, ktorá je interným výrobcom karosérií značky Bentley. Výsledkom je umelecké dielo, ktoré doslova vyzerá ako galéria na kolesách.

Bentley posúva úroveň udržateľnosti na nový level…

Na sedadlách a paneloch dverí je prítomné prémiové kožené čalúnenie Mulliner Harmony Diamond Quilt. Nechýbajú prehozy Mulliner s hlbokým vlasom vyrobené z pravej vlny.

Unikátny SUV model Bentley Bentayga EWB Mulliner, poháňaný rovnakým 4,0-litrovým motorom s dvoma turbodúchadlami, ktorý poháňa aj bežný variant tohto SUV, s výkonom 542 koní a krútiacim momentom 568 Nm, je dostupný v konfiguráciách 4+1 alebo 4+0 a ponúka v štandarde sedadlá Airline Seat, ktoré Bentley označuje ako najpokročilejší automobilový systém sedadiel na svete, ktorý obsahuje 12 elektromotorov a 22-smerové nastavenie pre čo najväčšie pohodlie pasažierov.

Špecifikácia Airline Seat je však k dispozícii aj ako voliteľná výbava pre ostatné modely Bentley Bentayga. Ani majitelia, ktorí zrovna nechcú, alebo nemajú na verziu Mulliner, môžu rozmaznávať svoje zadky vďaka tomuto prepracovanému systému sedadiel. Na sedadlách a paneloch dverí je prítomné prémiové kožené čalúnenie Mulliner Harmony Diamond Quilt. Nechýbajú prehozy Mulliner s hlbokým vlasom vyrobené zo 100-percentnej vlny, obloženie z drevenej dyhy Grand Black, trojrozmerný diamantový frézovaný povrch na stredovej konzole a názov Mulliner vyšitý na každom sedadle.

Okrem toho sa v celej kabíne vo veľkej miere používa koža Olive Tan – ktorá prechádza udržateľným procesom opaľovania s použitím organického vedľajšieho produktu z výroby olivového oleja. Niečo podobné poznáme z modelov Lamborghini. Na doplnenie aspektu udržateľnosti vlajkovej lode, SUV Bentley Bentaiga EWB Mulliner, sú teraz štandardné koberce kabíny vyrobené zo 100-percentne recyklovaného nylonu.

Funkcia Bentley Diamond Illumination je štandardne dostupná pre prevedenie Mulliner. Pozostáva z desiatok LED diód (12 na každých predných dverách a 22 na zadných dverách), ktoré vyžarujú svetlo cez malé perforácie v koženom obložení. Sú menšie ako 1 milimeter. Vonkajšie prvky karosérie zahŕňajú sadu exkluzívnych 22-palcových kolies, ktoré sa štandardne dodávajú so samonivelačnými krytmi kolies a je možné si ich objednať v leštenom alebo sivom lakovaní. Nechýba ani charakteristická predná mriežka chladiča Mulliner „Double Diamond“ a chrómová spodná maska ​​chladiča, doplnená špecifickými výduchmi na krídlach a dvojfarebnými krytmi spätných zrkadiel v saténovej striebornej a vo farbe karosérie.

Ako voliteľný doplnok si zákazníci môžu vybrať špecifikáciu Mulliner Blackline, čo je druh chrómovej špecifikácie, ktorá nahrádza takmer všetky lesklé časti exteriéru lesklou čiernou úpravou – okrem znakov Bentley. S výkonom 542 koní dokáže Bentley Bentayga EWB Mulliner zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 4,5 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 290 km/h, k čomu čiastočne pomáha systém pohonu všetkých kolies a osemstupňová automatická prevodovka. Cena novej vlajkovej lode Bentley Bentayga EWB Mulliner ešte nebola oficiálne oznámená, ale ak vezmeme do úvahy štandardnú Bentaygu s krátkym rázvorom, ktorej cena štartuje na sume okolo 200 000 dolárov a Mulliner s krátkym rázvorom okolo 300 000 dolárov, môžeme očakávať, že EWB Mulliner bude ešte podstatne drahší.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button