Automobily

Americko-čínsky mastodont so šarmom európskej prémie

Ford Equator

Počuli ste už o Forde Equator? Ešte nie? Ani my. Je to však novinka, ktorá vzišla zo spolupráce značky Ford a čínskeho výrobcu Jiangling Motors. V čínskej spoločnosti má Ford zhruba tretinový podiel a tak je spolupráca v oblasti výroby masívneho SUV-čka viac než samozrejmá. Ford Equator sa odhalil na prvých fotografiách a my len s ľútosťou môžeme skonštatovať, že je veľká škoda, že sa v Európe s najväčšou pravdepodobnosťou predávať nebude. Na čínskom trhu sa však majú na čo tešiť!

Cieľavedomá novinka sa môže pochváliť dĺžkou 4905 mm, šírkou 1903 mm a výškou 1775 mm. Vo svojom luxusnom vnútri odvezie šesť pasažierov sediacich v troch radoch s rozdelením 2+2+2. Ponúkne im obrovský priestor vďaka rázvoru 1865 mm. Na európskom trhu by sme tento čínsko-americký stroj mohli prirovnať k nitrianskemu Land Roveru Defender. Ford Equator nie je však najväčším SUV-čkom americkej značky. Za svojim bratom Fordom Explorerom zaostáva na dĺžku len o 144 mm.

Šesť miest na sedenie v troch radoch…

Predaj modelu Ford Equator by sa mal v Číne spustiť koncom marca.

Interiér mohutného SUV-čka Ford Equator je skutočne luxusný. Pripomína nám modely Mercedes či BMW. Prístrojovú dosku zdobia dva displeje oba s uhlopriečkami 12,3 mm. Prvý slúži ako prístrojový panel a druhý, dotykový, ako hlavný displej infotainmentu.

Pod kapotou rodinného americko-čínskeho SUV modelu Ford Equator bude pracovať prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom dvoch litrov a výkonom 221 koní. Je to trochu nezvyčajné na automobil, ktorý bude vážiť takmer tri tony. Krútiaci moment je pri tom iba 360 Nm. Prenos sily na zadná pár kolies, alebo za príplatok na všetky štyri, bude zabezpečovať šesťstupňová dvojspojková prevodovka. Predaj modelu Ford Equator by sa mal v Číne spustiť koncom marca. Do Európy sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane. Čo je naozaj škoda…

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Zdroj: fordauthority.com

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button