Motocykle

Úplne nový Triumph Daytona 660 oficiálne predstavený!

Triumph Daytona 660

Po rokoch čakania a mesiacoch dráždenia Triumph konečne odhalil úplne novú Daytonu 660. Nová Daytona je nastavená tak, aby pokračovala v charaktere svojho predchodcu a sľubuje vzrušujúci športový výkon spojený so špičkovou kvalitou, schopnosťami a špecifikáciami. Nová Daytona 660 tiež predstavuje významný vývoj charakteristického trojvalcového motora Triumph s objemom 660 cm3.

Triumph stavil na tradíciu a kvalitu…

Technológia zameraná na jazdca zahŕňa tri jazdné režimy (Sport, Road a Rain).

Vynovený motor sa teraz môže pochváliť maximálnym výkonom 95 k pri 11 250 ot./min a maximálnym krútiacim momentom 69 Nm pri 12 650 ot./min., čím ponúka plynulý, pohotový a lineárny prenos výkonu na koleso v celom spektre otáčok.

So 17% nárastom výkonu a 9% zvýšením krútiaceho momentu v porovnaní s jeho náprotivkom, Tridentom (ktorý tiež používa rovnaký motor), je Daytona 660 vybavená novým výfukovým systémom a kompaktným podsadeným výfukom, ktorý produkuje výrazný a nezameniteľný športový zvuk.

Podvozok nového bajku je v prezentačných materiáloch opísaný ako dobre vyvážený, kombinovaný s agilným športovým ovládaním a údajne zabezpečí nezameniteľný zážitok z jazdy. Odpruženie Showa vpredu aj vzadu a štvorpiestikové brzdy s ABS a s dvojitými 310 mm kotúčmi vpredu zvyšujú využiteľnosť a praktickosť motorky. Nové pneumatiky Power 6 od Michelinu tiež prispievajú k výnimočnej kvalite jazdy.

Daytona 660, ktorá sa môže pochváliť dizajnom priateľským k jazdcom, disponuje výškou sedadla 810 mm, úzkym stojanom a optimalizovanými polohami stupačiek. Technológia zameraná na jazdca zahŕňa tri jazdné režimy (Sport, Road a Rain), ktoré optimalizujú odozvu plynu a nastavenie kontroly trakcie, spolu so systémom varovania pred núdzovým spomalením, ktorý aktivuje výstražné svetlá – štvorblik – pri prudkom brzdení.

Multifunkčná výbava motorky zahŕňa farebnú TFT obrazovku integrovanú do bieleho poľa na čiernom LCD displeji. Displej je kompatibilný so systémom My Triumph Connectivity System. Tento systém umožňuje spustiť a používať podrobnú navigáciu, interakciu s telefónom a ovládanie hudby.

Ikonická dizajnová DNA Daytony dostáva sviežu interpretáciu s odvážnym a agresívnym postojom, zvýraznenú dvojitými LED svetlometmi a minimalistickou karosériou. Tri dostupné farebné varianty obsahujú nápadnú grafiku inšpirovanú pretekárskymi strojmi a  pridávajú na príťažlivosti motocykla.

Ako sa od Triumphu očakávalo, Daytona 660 ponúka viac ako 30 druhov originálneho príslušenstva Triumph, ktoré jazdcom umožňuje prispôsobiť si bajk pre lepší výkon, pohodlie, štýl a praktickosť.

So servisným intervalom 16 000 km, dvojročnou zárukou bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a silnými zostatkovými hodnotami, zaisťuje Triumph konkurencieschopné náklady na užívanie motocykla, ako aj záruku, že aj ako jazdenku ho stále veľmi dobre predáte. Cenovka motorky je zatiaľ neznáma.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button