Info

SRT tím zaniká! Technikov a vývojárov čaká nová robota…

K dnešnému dňu je štvrtý najsilnejší automobilový koncern na scéne presne 40 dní a za ten čas už okolo seba rozširuje rôzne signály. Niektoré sú veľmi pozitívne, ako napríklad snaha vytiahnuť značky Lancia či Maserati znova na výslnie. Niektoré však robia vrásky na čele skalným fanúšikom amerických muscle cars. Len prednedávnom sme vás informovali, že aj tie najdivokejšie “pekelné mačky” čaká elektrifikácia. Dnes prichádza Stellantis s ďalšou poburujúcou správou a to rozpúšťaním vývojového tímu SRT.

Pre americký Dodge neboli zmeny vo vývojových tímoch ničím výnimočným. Tím Viper, zodpovedný za ikonický športiak Dodge Viper, sa v roku 1989 spojil s tímom Provler, zodpovedným tímom za vývoj Plymouthu Prowler. Ich spoločný tím sa volal Speciality Vehicle Engineering SVE. Po prechode automobilky pod krídla Daimleru sa v roku 2002 z tímu SVE stal tím Performance Vehicle Operations PVO. O dva roky neskôr vznikol tím Street and Racing Technology SRT, ktorý vydržal až dodnes. Nový koncern však rozhodol, že ho čaká rozpustenie.

Fanúšikovia divokých muscle cars sa nemusia báť, že by sa modely s označením SRT prestali vyrábať. Aspoň nie v blízkej budúcnosti.

Stellantis pre rozhovor s Mopar Insiders uviedol, že tím SRT neruší úplne a teda že jeho členovia nedostanú výpovede. Začlenia sa do tímu technikov, ktorý by mal byť zameraný na výkonnostné projekty. Budú spolupracovať  s novými kolegami z tímu PSA. Ich spoločný vývoj by mal priniesť výkonnejšie vozidlá či doplnky pre všetky koncernové značky združené pod krídlami Stellantisu.

Ak by sme si tento krok vysvetlili tak, že modely s označením SRT v blízkej dobe zaniknú, nemusíme sa báť. Ich vývoj či výroba sa zatiaľ nezastavuje. Naďalej budú v ponuke značky a budú sa predávať spokojným zákazníkom. Postupom času ale môžeme čakať ich pomalý prerod na výkonné elektromobily, ktoré predpovedal Tim Kuniskis, CEO značky Dodge.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button