Automobily

Obrovský Hyundai pre indický trh. Abrakadabra je tu Alcazar!

Hyundai Alcazar

Nový sedemmiestny Hyundai na obzore. Nie je však určený pre náš trh. Poteší zákazníkov v Indii. Konkurencia je však silná a nový model Alcazar sa bude musieť popasovať s modelmi Tata Safari či Mahindra XUV500. Ešte ste o nich nepočuli? Nie je sa čo čudovať. Na našom trhu by sa veru neuživili no vďaka benevolentnejším nariadeniam sa v Indii jedná o veľmi populárne a obľúbené automobily. Čím chce zaujať Hyundai Alcazar klientelu v jednej z najľudnatejších krajín sveta? S dizajnom to veru asi nebude…

Sedemmiestne veľkopriestorové SUV Hyundai Alcazar je postavený na platforme, ktorú používa crossover Creta. Rázvor bol predĺžený na 2760 mm kvôli pridaniu tretieho radu sedadiel. Vo svojom vnútri tak poskytne solídny priestor pre siedmich pasažierov. Alcazar prevzal veľkú časť “plechov” z crossoveru Creta. Unikátna je však jeho predná maska. Tá bola vytvorená len pre veľké SUV. Musíme však poznamenať, že s jej dizajnom sa asi veľa času nestratilo. Je jedným slovom divná. Nečudo, že na európskom trhu sa takýto automobil neukáže. S vlnou nadšenia by sa asi nestretol.

Do Európy sa nechystá…

Po technologickej stránke dostalo SUV Hyundai Alcazar všetko, čo má moderné SUV mať.

Oveľa zaujímavejší je interiér robustného SUV-čka Hyundai Alcazar. Vnútro je prispôsobené buď pre šiestich alebo pre siedmich pasažierov. Pri verzii so šiestimi sedadlami sa v druhom rade nachádza dvojica kapitánskych kresiel, čo určite zvyšuje exkluzivitu modelu. V sedemmiestnej verzii sú kreslá nahradené praktickou trojmiestnou lavicou.

Po technologickej stránke dostalo SUV Hyundai Alcazar všetko, čo má moderné SUV mať. Nechýba 10,25 palcový displej infotainmentu, panoramatická strecha, bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny, digitálny prístrojový štít či 360-stupňový kamerový systém.

Pod kapotou mohutného juhokórejského SUV-čka je možné vložiť tak benzínový ako aj naftový motor. Benzín reprezentuje 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 157 koní a krútiacim momentom 192 Nm. Naftový 1,5 litrový štvorvalec zasa dodá výkon 113 koní s krútiacim momentom 250 Nm. Obe motorizácie sú spojené so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Na indický trh sa dostane model Hyundai Alcazar už tento mesiac. Do iných častí sveta sa zatiaľ nechystá. Jeho cena je momentálne neznáma.

Zdroj: Hyundai India Official Youtube Channel

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button