Automobily

Nová Honda N-Box debutuje s malými kolesami a obrovským vnútorným priestorom

Honda N-Box

Honda N-Box prvej generácie sa začala predávať v Japonsku v roku 2011. Ako už z názvu vyplýva, malý model mal veľmi hranatý vzhľad. Automobilka mala premiéru tretej generácie N-Box pred začatím dodávok v Japonsku minulú jeseň. Spoločnosť začína prijímať objednávky v auguste, hoci ceny ešte nie sú k dispozícii.

Honda v Japonsku valcuje konkurentov v predajoch kei cars…

Voliteľný balík Fashion Style pridáva sivobiele prvky na zrkadlách a kľučkách dverí vrátane krytov kolies vo farbe karosérie.

Rovnako ako predchádzajúce dve generácie, aj najnovší N-Box je stále krabicový. Teraz dokonca aj svetlomety majú hranaté okraje. Zadné dvere sa otvárajú ako na minivane. Voliteľný balík Fashion Style pridáva sivobiele prvky na zrkadlách a kľučkách dverí vrátane krytov kolies vo farbe karosérie. Kupujúci si môžu model upgradovať na úroveň výbavy N-Box Custom so šesťuholníkovou mriežkou chladiča namiesto malých kruhov v štandarde. Vyšší stupeň výbavy je štandardne dodávaný s LED svetlometmi a čírymi zadnými svetlami namiesto červených. Voliteľný balík Coordination Style pridáva okrem čiernych hliníkových kolies tmavý chróm na mriežku chladiča a rám zadnej poznávacej značky.

Kabína N-Boxu dostala 7,0-palcový digitálny prístrojový panel a 9,0-palcový displej infotainmentu. Na palubnej doske je odkladacia priehradka, ktorá siaha až do strany spolujazdca. N-Box Custom je k dispozícii s koženým čalúnením. Honda zatiaľ neuvádza konkrétne rozmery nového N-Boxu, ale tvrdí, že N-Box má najväčší vnútorný priestor vo svojej triede. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť do roviny, aby poskytli viac priestoru pre náklad v kabíne. Predná sedačka sa dá sklopiť tak, aby bola takmer plochá.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Všetky verzie N-Boxu sú k dispozícii s pohonom predných alebo všetkých kolies. Oznámenie o uvedení na trh uvádza motory s prirodzeným nasávaním a turbodúchadlom, ale nezahŕňa informácie o výkone. Japonská trieda kei car obmedzuje tieto vozidlá na 63 koní a zdvihový objem pohonnej jednotky 660 cm3.

Pravidlá hovoria, že kei car nemôže byť dlhšie ako 11 stôp (3,4 metra), širšie ako 4,9 stôp (1,48 metra) a vyššie ako 6,6 stôp (2 metre). Výsledné vozidlá majú tendenciu byť hranaté, aby sa maximalizoval obmedzený priestor pre cestujúcich. Aj keď existujú športové kei autá ako Honda Beat, Honda S660 , Mazda Autozam AZ-1 a Suzuki Cappuccino. Automobily Kei sú významnou súčasťou automobilového priemyslu na japonskom trhu. V roku 2002 mali 34,1 percentný podiem , čo predstavuje 1,17 milióna predaných vozidiel. N-Box bol minulý rok najobľúbenejším modelom v segmente s počtom 202 200 kusov.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button