Automobily

Nová Honda Civic sa ukázala v predstihu!

Honda Civic

Aj keď sa oficiálna premiéra novej Hondy Civic koná až o dva týždne, prvá fotografia Civicu už koluje po internete. Vyzerá naozaj veľmi sľubne! Na trh dorazí najskôr vo verzii sedan. Ponúkne nadčasový športový dizajn, kvalitné prevedenie materiálov a vysokú bezpečnosť pre svoju posádku.

Dizajn novej generácie Hondy Civic nadväzuje na koncept, ktorý bol predstavený minulý rok. Sme naozaj radi, že Honda svoje koncepty takmer úplne dizajnovo pretaví aj do svojich produkčných modelov. Predná maska nového Civicu ponúkne jemné línie LED svetlometov, úzku masku chladiča ako aj výraznejšie nárazníky. Z prvej fotografie ďalšie detaily nevidíme no celkový dojem z pripravovaného modelu je naozaj pozitívny.

Príde Type-R do Európy?

Po sedane môžeme očakávať aj hatchback.

Pod kapotou sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytne podobné pohonné ústrojenstvo, ako ponúkajú aj ostatné modely Honda. Očakávať môžeme 1,5 litrový benzínový štvorvalec, ktorý bude spolupracovať s elektromotorom v spoločnom hybridnom režime. Či bude k dispozícii aj samostatne, to uvidíme 28. apríla pri oficiálnom odhalení. Veríme však, že pre európsky trh bude pripravená aj ostrejšia verzia Type-R s čisto spaľovacím motorom a manuálnou prevodovkou. Po prvej verzii sedan sa na trhu objaví aj hatchback, ktorý sa dokonca po prvýkrát v histórii modelu bude vyrábať v Spojených štátoch.

Zdroj: Honda official youtube channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button