Automobily

Jedinečná “orchidea” pre singapurského zákazníka v podobe modelu Rolls-Royce Phantom Orchid

Rolls-Royce Phantom Orchid

Slovom krása sa v tejto dobe celkom dosť plytvá. Ak však povieme o autách Rolls-Royce že sú krásne, síce nemusia s nami všetci súhlasiť, no väčšina bude zdieľať náš názor. Ak sa ku kráse “základných” modelov pridá ešte remeselná práca profesionálov, ktorá sa pretaví v jedinečný kúsok, nemôžeme konštatovať nič iné ako to, že Rolls-Royce sú jednoducho krásne autá. Poslednou jednokusovou špecialitou je Rolls-Royce Phantom Orchid. Na jeho dokonalosti pracovali majstri svojich odborov neuveriteľné dva roky. A je neskutočne krásny.

Rolls-Royce staval tento unikát 2 roky…

Automobil odeli jeho stvoritelia do bieleho laku s nádychom fialovej farby Arctic White. Jedinečná farba obsahuje jemné sklenené čiastočky, ktoré vytvárajú perleťový efekt.

Posledná ručne vyrobená stelesnená dokonalosť v podobe modelu Rolls-Royce Phantom, bola inšpirovaná úžasným kvetom, orchideou. Jeho meno nájdeme aj v názve špeciálnej edície Orchid. Tento automobil vznikol len ako jeden jediný exemplár pre zákazníka zo Singapuru. Orchidea je pritom národnou rastlinou tohto ázijského mestského štátu. Motív tejto kvetiny nájdeme tak na vonkajšej ako aj vo vnútornej časti prestížneho luxusného automobilu.

Práca na modelu Rolls-Royce Phantom Orchid s predĺženým rázvorom trvala až dva roky. Automobil odeli jeho stvoritelia do bieleho laku s nádychom fialovej farby Arctic White. Jedinečná farba obsahuje jemné sklenené čiastočky, ktoré vytvárajú perleťový efekt. Motív orchidey nájdeme na predných blatníkoch, kde ju umelec ručne namaľoval. Samozrejme, tento motív orchidey nie je vôbec posledným.

Ďalšie pôvabné kvetiny nájdeme v interiéri. Na prístrojovej doske sa usadil jedinečný z hodvábu vyrezávaný obraz orchidey, ktorý sa tiahne takmer po celej jej šírke. Je uložený za sklom, aby sa nijak nepoškodil a ostal čo najdlhšie pred zrakmi pasažierov. Motív kvetiny sa nachádza aj na sedadlách, ktoré dokonale ladia so zvyškom do biela odetého interiéru. Toto auto je úžasné a nám doslova dochádzajú slová pri pohľade na dokonalosť, akú dokáže poskytnúť len Rolls-Royce. A ceny? Tak na tú sa pýtame všetci márne. Vie ju len majiteľ daného automobilu a pár vyvolených, ktorí mu tento štvorkolesový unikát predali.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button