Automobily

História sa vracia! Renault hlási príchod elektrického modelu 5!

Renault 5

Francúzsky gigant chystá masívnu ofenzívu. Na tlačovej konferencii oznámil veľké veci! Chystá množstvo noviniek medzi ktoré patrí aj veľmi obľúbený model minulej éry. Na trh sa totižto dostane elektrický model 5. A vyzerá naozaj zaujímavo. Posúďte sami…

Hoci je elektrický drobec s 5-kou na “zadku” zatiaľ len koncept. Jeho línie vyzerajú veľmi reálne. Neprekvapili by sme sa, keby sa v takejto podobe dostal už onedlho do výroby.

„Nový model 5 dizajnovo vychádza z kultového modelu a nášho dedičstva. Tento prototyp stelesňuje modernosť vozidla tejto doby. Je to mestské, elektrické a jednoducho atraktívne vozidlo“, uviedol riaditeľ Renaultu pre dizajn Gilles Vidal.

Odkaz predkov v elektrifikovanej podobe…

Renault Group chystá do roku 2025 veľkú elektrickú ako aj hybridnú či dokonca vodíkovú ofenzívu. Má sa stať najčistejšou značkou v Európe!

Inšpirácia, dnes už historickým, modelom 5 je zjavná hneď na prvý pohľad. Retro dizajn je však v móde a to prináša plusové body aj novochystanému elektrickému modelu. Ešte hmatateľnejší, alebo lepšie povedané viditeľnejší, odkaz na predchádzajúci Renault 5 môžeme nájsť na bočnej mriežke, kolesách či zadnom logu elektromobilu. Pôvabným dizajnom pre národne cítiacich Francúzov je aj štátna vlajka v spätných zrkadlách.

Kedy príde nový elektromobil Renault 5 na trh zatiaľ známe nie je. Môžeme však predpokladať, že by sa tak mohlo udiať v roku 2025. Dovtedy Renault chystá veľkú elektrickú, hybridnú ako aj prekvapivo vodíkovú ofenzívu a má sa tak stať najčistejšou európskou značkou. Na model 5 sa naozaj tešíme no ešte viac nás teší, že sa konečne aj vo veľkej značke ako Renault začína viac skloňovať vodíkový pohon. Držíme palce!

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button