Automobily

Dvojica krásnych špecialitiek s označením Ford Mustang Heritage a Coastal

Ford Mustang

Limitovaných edícii nikdy nie je dosť. Každá nová štvorkolesová limitka prináša niečo extra na cesty. To je prípad aj dvojice najnovších diel americkej ikonickej značky. Ford Mustang prichádza na cesty vo verziách Heritage a Coastal. Kým Heritage Edition bude postavená na modeli Mustang Shelby GT500, Coastal Edition bude nielen ako sexi kabriolet, ale aj pútavé kupé.

Ručne maľované pruhy za cenu nového malého auta…

Ford Mustang Heritage Edition, postavený na základe Shelby GT500, dostal exkluzívny lak s názvom Brittany Blue.

Ak by sme čakali nejaké brutálne nálože pod kapotou a lámanie rýchlostných rekordov, budeme veru sklamaní. Dvojica špeciálnych modelov je skôr zameraná na detaily, prestíž a jedinečnosť po vzhľadovej stránke. Novinka v podaní modelu Ford Mustang Heritage Edition, postavená na základe Shelby GT500, dostala exkluzívny lak s názvom Brittany Blue s možnosťou výberu z dvoch prevedení ikonických bielych pruhov. Prvý variant tvorí vinylová nálepka, no v druhom prípade sú pruhy ručne maľované. Pruhy sú doplnené unikátnym logom GT500. A na koľko vás ručne maľované pruhy vyjdú? Presne 12 140 dolárov.

Verzia Heritage, s vinylovými pruhmi, vyjde na 2 140 dolárov. Samozrejme, treba k nej pripočítať cenu samotného automobilu Mustang Shelby GT500, ktorá štartuje na 72 900 dolároch. Už vyššie spomenuté ručne maľované pruhy vás k základnej verzii Shelby GT500 vyjdú na 12 140 dolárov.

Druhou špeciálnou verziou je model Mustang Coastal Edition. Tá vychádza z verzie Mustang Premium s 2,3 litrovým štvorvalcovým motorom EcoBoost. Záujemcov má pritiahnuť hlavne čiernou maskou chladiča, unikátnymi pruhmi na bokoch, 19-palcovými čiernymi kolesami, zadným spojlerom či efektnými otvormi v zadných nárazníkoch. O extra sile či výkone to asi hovoriť nebudeme. Štvorvalec v Mustangu… To hovorí samé za seba. Zaujme však nevšedným dizajnom. Zákazníci majú na výber z prevedenia kabriolet či kupé. Ďalej sú na výber až tri farby laku, konkrétne Brittany Blue, Cyber Orange a Rapid Red. Príplatok za špeciálny paket Coastal Edition je len 1 995 dolárov k cene automobilu 32 225 amerických dolárov. Ručne maľované pásiky Ford oficiálne neponúka. Stáli by viac ako tretinu hodnoty celého auta. K prvým šťastlivcom na americkom trhu sa prvé exempláre dostanú na jar budúceho roku.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button