Automobily

Čínske superhybridné auto je blízko produkcie! Hongqi S9 Hypercar sa ukázalo pri jazere Como

Hongqi S9 Hypercar

Aj keď sa táto nádhera ukázala svetu už v roku 2019 na autosalóne vo Frankfurte a neskôr, ako údajná predprodukčná verzia v roku 2021 na autosalóne v Šanghaji, stále sa na cesty a smerom k produkcii neuberala. Z časti za to môže aj pandémia, ktorá Čínu zasiahla veru poriadne, ale z časti aj pomalá reakcia tak trhu, ako aj výrobcov tohto šialeného automobilu. Len pred pár týždňami sa však ukázal model Hongqi S9 Hypercar v celej svojej brutálnej kráse pri jazere Como na exkluzívnom evente Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Postavil sa vedľa Bugatti Mistral a veru vyzeral prinajmenšom rovnako zaujímavo a veľkolepo, ako európsky superšport.

Hongqi výrobu hyperauta odkladá už dlho…

Svetlo sveta uzrie len obmedzené množstvo 99 exemplárov.

Hybridné superauto Concorso d’Eleganza Villa d’Este ponúkne neoveriteľný výkon 1400 konských síl a to vďaka hybridnému pohonnému ústrojenstvu, ktorého srdcom je prepĺňaný štvorlitrový osemvalec, ktorému v brutálnom výkone pomáha trojica elektromotorov. Vďaka tomuto pohonu dokáže automobil atakovať hranicu maximálnej rýchlosti až 400 km/h. Automobil dostal naozaj veľmi veľmi a ešte raz veľmi pútavé línie. Keď máte dobrú predstavivosť a poznáte kultové superšporty, tak vidíte v tomto aute spojitosť napríklad s modelmi ako Jaguar XJ220, Maserati MC12 či Saleen S7-LM. Jednoducho tvary zvolené tak, aby ste sa do nich ihneď zamilovali. U nás to zafungovalo. A čo vy?

O začiatku výroby sa hovorilo už v roku 2021. Mala odštartovať v roku 2022 a dokonca aj v špecializovanej talianskej továrni FAW, ktorá sídli v regióne Emilia-Romagna. Z tohto plánu však vzišlo a výroba modelu Hongqi S9 Hypercar bude pod dozorom domácich majstrov, doma v Číne. Kedy však zapnú svoje stroje a kedy z fabriky vylezie prvý model, to zatiaľ nie je známe. Čo však koncern FAW potvrdil, je počet vyrobených kusov. Svetlo sveta uzrie len obmedzené množstvo 99 exemplárov, ktorých cena bude štartovať na hodnote 1 450 000 amerických dolárov. Samozrejme, za jeden kus…

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button