Automobily

BYD Seal U DM-i je nové plug-in hybridné SUV pre Európu

BYD Seal U DM-i

BYD Seal U je čínske SUV strednej veľkosti, ktoré bude v Európe uvedené na trh tento mesiac v 100-percentne elektrickej verzii. To však nie je všetko. Model sa teraz na ženevskom autosalóne v roku 2024 predstaví v úplne novej verzii PHEV. Jeho celé meno? BYD Seal U DM-i. U predajcov bude k dispozícii ešte na jar tohto roka.

BYD zatiaľ neprezradil podstatné informácie…

Interiér BYD Seal U DM-i ponúka päť sedadiel s vegánskym koženým čalúnením.

Navonok sa Seal U DM-i líši od elektrickej verzie tenkými otvormi na prívod vzduchu v strede prednej časti, zatiaľ čo zvyšok štýlu zostáva takmer nezmenený. 19-palcové zliatinové disky sú lakované v dvoch farbách. Štýl je štýlom moderného SUV, ktoré pokračuje v koncepte „Ocean Aesthetics“ spoločnosti BYD. Dĺžka 4,77 metra je o niečo kratšia ako dĺžka elektrického Seal U, zatiaľ čo šírka zostáva nezmenená na úrovni 1,89 metra a výška len mierne narastá na 1,67 metra.

Interiér BYD Seal U DM-i ponúka päť sedadiel s vegánskym koženým čalúnením, ambientné osvetlenie a predné sedadlá s integrovanými opierkami hlavy. V stredovej konzole sa nachádza kryštálovo upravená radiaca páka a otočná 15,6-palcová dotyková obrazovka v prístrojovej doske. Nechýba ani hlasové ovládanie, bezdrôtové nabíjanie smartfónov, prémiový audio systém Infinity či bezdrótové aktualizácie. Operadlá zadných sedadiel sa dajú sklopiť v pomere 60:40 a poskytujú prístup do batožinového priestoru s objemom minimálne 552 až maximálne 1 440 litrov.

K niekoľkým technickým vlastnostiam, ktoré BYD sľubuje pre svoju európsku verziu Seal U DM-i, patrí vlastná dvojrežimová plug-in hybridná technológia spoločnosti, ktorá uprednostňuje prevádzku v elektrickom režime, ako aj systém „Pulse Heating“ s čepeľovou batériou, čo zvyšuje tepelnú účinnosť o 10 percent. Na želanie môže byť Seal U DM-i vybavený aj funkciou DC nabíjania, ktoré dokáže nabiť batériu z 30 na 80 percent za 35 minút.

Ostatné informácie pre Európu sú zatiaľ prísne tajné, ale na základe verzií predávaných už v Číne (pod názvom BYD Song Plus Champion Edition) môžeme predpokladať, že spaľovacím motorom je klasický 1,5-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 110 k v kombinácii s elektromotorom s výkonom 197 k. Na čínskom trhu sú dostupné aj dve rôzne veľkosti batérií – 18,3 a 26,6 kWh, ktoré zaručujú elektrický dojazd 110, respektíve 150 km podľa starého cyklu NEDC. Cena zatiaľ nebola zverejnená, no môžeme predpokladať, že plug-in hybrid by mohol byť lacnejší ako plne elektrická verzia.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button