Aktuálne

Buďte slobodní a splnte si svoje sny s modelmi Voyah Free a Voyah Dream

Voyah Free & Voyah Dream

Hoci sme model Voyah Free mali možnosť osobne vidieť už na minuloročnom autosalóne v Bratislave, pre Českú republiku bom oficiálne odhalený len včera a príjemnom evente za účasti slovenských, českých, maďarských i čínskych účastníkov. Okrem luxusného SUV-čka sme mali možnosť nasadnúť aj do novinky odhalenej pre slovenský i český trh s menom Voyah Dream. Toto MPV je nielen najrýchlejším MPV-čkom na trhu, ale môžeme po osobnej skúsenosti povedať, že aj tým najluxusnejším sériovým MPV-čkom, v akom sme doteraz mali možnosť sedieť.

  Poznáme slovenské ceny modelov Voyah Free a Voyah Dream

  SsangYong Tivoli by si zaslúžilo zmodernizovať aj svoju zadnú časť.

  Luxusné čínske modely značky Voyah sú členmi rodiny Dongfeng a tvoria jej nie prémiový, ale exkluzívny segment. Pre prirovnanie môžeme použiť modely Hyunday a ich luxusných súrodencov so značkou Genesis či Nissan a Infinity alebo Toyota a jej luxusná značka Lexus. Do čínskej rodiny však patrí ešte jedna ultra-luxusná, až dokonca okázalá značka a tou je M-HERO. A hoci sme dopredu nevedeli, že sa na premiére modelov Voyah Free a Voyah Dream objaví aj táto značka, zástupcovia rodiny Dongfeng a spoločnosti Plastonic nám pripravili obrovské prekvapenie. Do pražskej La Fabriky vošiel model M-HERO 917, predprodukčný automobil, respektíve obrovské SUV, ktoré sa naživo, okrem domáceho trhu, nikomu oficiálne neukázalo a teda sme mohli byť prvými v Európe, ktor nielen že mohol tento automobil vidieť na vlastné očie, ale aj ktorí sme si mohli do neho nasadnúť a doslova si na neho v Prahe „šáhnout“. Vďaka jeho testovacím a záťažovým jazdám v Európe sa mohol naživo ukázať aj nám.


   Okrem zážitku z modelu M-HERO 917, na ktorý mimochodom potrebujete vodičák skupiny C a jeho základná cenovka je stanovená pre náš trh na 139 900 eur v prevedení REV a 159 900 eur v prevedení BEV. S cenami ďalších modelov Voyah na našom trhu je to nasledovne. SUV s menom Voyah Free štartuje na cenovke 59 990 eur v prevedení REV a 85 990 eur v elektrickom prevedení BEV. Luxusné rodinné MPV Voyah Dream štartuje na cenovke 88 990 eur v prevedení REV a 109 990 eur v prevedení BEV. Na trh sa o niečo neskôr dostane aj ďalší luxusný model Voyah Passion, ktorého cenovka v prevedení PHEV bude štartovať na čísle 64 900 eur. A aký je rozdiel medzi modelmi s označením BEV a REV? Je to veľmi jednoduché. BEV (Battery Electric Vehicle) je klasický elektromobil na čisto elektrický pohon. REV (Range-extender Electric Vehicle) je v podstate plug-in hybridné prevedenie, ktoré okrem elektromotorov dostalo 1.5 litrový turbomotor, ktorý funguje ako generátor elektriny a dobíja batériu, ale v prípade potreby dokáže aj prevziať úplnú kontrolu nad pohonom auta. Vynikajúcou vlastnosťou tohoto pohonu je, že jeho dojazd poriadne presahuje hodnotu 1000 km, dokonca auto môže prejsť aj ponad 1200 km a pri tom s ním užívate tichosť, silu a výkon elektromobilu a k tomu dojazd tradičného nafťáku.

    Matúš Paločko

    Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

    Súvisiace články

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Back to top button