Info

AutoWallis Group sa pre slovenský trh stáva importérom čínskych elektrických úžitkových vozidiel značky Farizon

Farizon

Spoločnosť AutoWallis Group sídliaca v Budapešti ďalej posilňuje svoju medzinárodnú pozíciu uzavretím dohody o exkluzívnom zastúpení elektrických úžitkových vozidiel značky Farizon, ktorá je súčasťou spoločnosti Geely Auto Group. AutoWallis Group bude túto značku zastupovať v 8 krajinách strednej a východnej Európy. Čínska skupina Geely Auto je jedným z najväčších výrobcov vozidiel na svete. Stojí na čele inovácií v automobilovom priemysle, vrátane technológií autonómneho riadenia, elektromobilov, hybridných vozidiel a ďalších pokročilých riešení mobility.

Autá značky Farizon pre nás i našich susedov…

Po úspechu v Ázii značka vstúpila na ďalšie medzinárodné trhy a teraz pôsobí v Južnej Amerike a na Blízkom východe.

Spoločnosť AutoWallis Group uzavrela dôležitú dohodu o exkluzívnej distribúcii úžitkových vozidiel značky Farizon v 8 krajinách strednej a východnej Európy (Rakúsko, Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko) s jednou z najväčších spoločností na výrobu vozidiel na svete, Zhejiang Geely Holding Group (Geely Auto).

Spoločnosť Farizon, založená v roku 2016, je prvou čínskou značkou úžitkových vozidiel, ktorá ponúka kompletný produktový rad založený na nových pohonoch, vrátane ťažkých a ľahkých úžitkových vozidiel a autobusov, a tiež celosvetovo prvé nákladné vozidlo M100 poháňané metanolom. Spoločnosť Farizon sa snaží podporovať ekologickú dopravu s nulovými emisiami, pre ktorú vyvinula vlastné pohonné systémy. Po úspechu v Ázii značka vstúpila na ďalšie medzinárodné trhy a teraz pôsobí v Južnej Amerike, na Blízkom východe, v juhovýchodnej Ázii av roku 2024 začala expanziu do Európy.

Damir Domitran, riaditeľ značky Farizon v rámci AutoWallis Group, ktorý bude zastrešovať túto značku pre všetky vyššie spomínané krajiny vrátane SR, sa bude snažiť zopakovať úspech, ktorý spoločnosť AutoWallis Group zaznamenala na slovenskom trhu s juhokórejskou značkou SsangYong. Damir Domitran uviedol, že distribúcia značky Farizon sa začne v druhej polovici roku 2024, a to s modelmi V6E a SuperVan.

Ďalej hovorí, že “značka Farizon – člen skupiny Geely, ktorá celosvetovo predáva takmer 3 milióny vozidiel ročne – je súčasťou rovnakej rodiny ako kvalitné značky Volvo, Polestar, Lynko & Co, Lotus a Aston Martin. Nový Farizon SuperVan, ktorý dorazí na jeseň, bude kombinovať moderné technológie s unikátnou flexibilnou architektúrou, atraktívnymi špecifikáciami a cenou. Značka Farizon stojí na čele inovácií v automobilovom priemysle, vrátane technológií autonómneho riadenia, vozidiel na nové pohony a ďalších pokročilých riešení mobility.”

Zdroj: Tlačová správa AutoWallis Group

Foto: ilustračné Farizon

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button