Automobily

Nový Shelby Super Snake je preplňovaný Mustang s výkonom 830 koní

Shelby Super Snake 2024

Shelby American predvádza svoj prvý zásah do súčasnej platformy modelu Ford Mustang S650. Pozdravte najnovší výtvor s označením Super Snake. Shelby Super Snake má na palube celý arzenál vylepšení výkonu. To zahŕňa okrem iného aj preplňovaný agregát V8 s výkonom neskutočných 830 koní. 

„Shelby Super Snake sme vyvinuli s cieľom, aby sa stalo vrcholom našich výkonných áut založených na špičkovom športovom aute s hrdým menom Ford Mustang,“ povedal Joe Conway, generálny riaditeľ Shelby American. “Vychádza z vízie Carrolla Shelbyho, že každá generácia auta vylepšuje daný typ. V spolupráci s Ford Motor Company, Whipple a ďalšími špičkovými spoločnosťami náš tím v Las Vegas vytvoril doteraz najlepší Shelby Super Snake všetkých čias.”

Shelby s kompresorom Whipple je poriadna raketa…

Vrcholom modelu Shelby Super Snake sú určite, okrem motora, 20-palcové kované horčíkové kolesá.

Shelby Super Snake 2024 je k dispozícii v dvoch variantoch motora. Základným modelom je známy 5,0-litrový motor Coyote V8 s prirodzeným nasávaním a výkonom 480 koní. Ak chcete svoj najnovší Shelby naozaj nechať trhať asfalt, zvoľte si verziu s kompresorom Whipple. Tým sa z osemvalca dostane výkon až 830 koní. Bez ohľadu na motor dáva Shelby Super Snake Mustangu nový podvozok, vďaka ktorému bude auto „ostrejšie riadiť“. Dostane tiež výfukový systém Borla, silnejšie brzdy a lepšie chladenie s cieľom „využiť potenciál hnacieho ústrojenstva“.

Každý, kto sa rozhodne pre šesťstupňovú manuálnu prevodovku, dostane aj kratšiu dráhu radenia a jednodielny hnací hriadeľ. Vrcholom modelu sú určite, okrem motora, 20-palcové kované horčíkové kolesá, ktoré ušetria štyri kilá každé v porovnaní so štandardným Mustangom. Medzi ďalšie ľahké konštrukčné opatrenia patrí hliníková kapota, ako aj nárazníky, maska ​​chladiča, prahové lemy a karbónový difúzor. Široký kit je tiež vyrobený z uhlíkových vlákien. Fastback prichádza aj s oficiálnym zadným krídlom vyrobeným z karbónu. Kabriolet dostane oveľa subtílnejší ducktail.

Vo vnútri je niekoľko detailov špecifických pre modely Shelby, vrátane vyšívaných sedadiel, vyšívaných koberčekov, prahov dverí Super Snake a číslovanej plakety na palubnej doske. Manuálna prevodovka má aj hlavicu radiacej páky s logom Shelby. Spoločnosť Shelby American zatiaľ neoznámila ceny nového Super Snake-u, ale hovorí, že jeho výroba začne v lete. Vyrobí sa len 250 exemplárov. 3-ročná záruka alebo na 36 000 míľ (58 000 km) poskytuje dodatočný pokoj majiteľovy a tiež aj garanciu toho, že auto je naozaj konštrukčne veľmi dobre zvládnuté a postavené. Pôvodná záruka na pohonné ústrojenstvo Ford zostáva nedotknutá.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button