Automobily

Novitec a Fostla.de vytunili brutálny McLaren 765LT! Pozrite sa na ten výsledok

Novitec & Fostla.de McLaren 765LT

McLaren uviedol na trh model 765LT ako špeciálnu verziu modelu 720S. Automobilka plánovala vyrobiť len 765 exemplárov Long-tail prevedenia, takže ich existuje len veľmi málo. Toto superauto však nevymizlo z radarov tuningových dielní, ktoré sa zaoberajú úpravou luxusných športiakov. Posledný upravený model McLaren 765LT dostal slušńú úpravu od spoločnosti Fostla.de Concepts so sídlom v Hannoveri v Nemecku. V spolupráci s Novitecom doplnila modelu nové prvky z uhlíkových vlákien, ako sú napríklad kryty zrkadiel. Štipka oranžovej farby pomáha modelu zvýrazniť predný splitter, bočné lopatky, kapotu, strechu, krídlo a zadný difúzor. Páći sa vám táto úprava?

McLaren 765LT dostal poriadnu nádielku karbónu…

Upravený McLaren 765LT má kované, stupňovité 20 a 21-palcové disky MC3 so stredovými zámkami vyvinutými s Vossenom pre superšportové stroje.

Superauto tiež dostalo vylepšené prvky z uhlíkových vlákien od spoločnosti Novitec, aby sa zlepšil jeho vzhľad. Karoséria dostala farbu Badlands Green ktorá nádherne kontrastuje s uhlíkovými vláknami a oranžovou farbou. Model McLaren 765LT má nové veko kufra a strešný kryt N-Largo. Auto dostalo aj nové bočné prívody vzduchu.

Upravený McLaren 765LT má kované, stupňovité 20 a 21-palcové disky MC3 so stredovými zámkami vyvinutými s Vossenom pre superšportové stroje. Kolesá sú obuté v pneumatikách s rozmermi 255/20ZR20 vpredu a 325/25ZR21 vzadu. Pružiny Novitec znižujú model 765LT približne o 20 milimetrov oproti nevytuningovanej verzii.

McLaren odhalil model 765LT v marci roku 2020, tesne pred prepuknutím pandémie. Pod kapotu sa nasťahoval osemvalcový štvorlitrový motor s dvomi turbami, ktorý dosiahol výkon 755 koní a krútiaci moment 590 Nm. Výkon motora je prenášaný na kolesá pomocou sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky, ktorá radí ešte rýchlejšie ako pri modeli 720S.

Automobil dostal prísnu diétu, vďaka ktorej sa hmotnosť 765LT-čka znížila o 80 kilogramov oproti modelu 720S, čo mu umožnilo vyštartovať z 0 na 100 km/h len za 2,7 sekundy. Tiež dokáže dosiahnuť rýchlosť 200 km/h len za 7,2 sekundy. Jeho suchá hmosnosť je pri tom len 1228 kg. Za to vďačí hlavne uhlíkovým vláknam, titánovému výfuku a tenším sklám. McLaren plánoval vyrobiť iba 765 kusov Long-tail prevedenia. Či pri tomto čísle ostane je nateraz otázne.

Prepracované komponenty karosérie ako predný nárazník, predný splitter, zadný difúzor a bočné lamely pomohli zvýšiť prítlak auta o 25 percent. Vďaka širšiemu rozchodu predných kolies sa zlepšila ovládateľnosť superšportu. McLaren namontoval do svojho modelu 765LT uhlíkovo-keramické brzdy a strmene z modelu Senna. V lete roku 2021 uviedla britská značka na trh model 765LT Spider bez strechy. Bol rovnako schopný ako divoké kupé, s rovnakým motorom a špecifikáciou. McLaren tiež plánoval vyrobiť 765 exemplárov kabrioletov, ktoré by dokázali spustiť strechu za 11 sekúnd pri rýchlosti až do 50 kilometrov za hodinu.

Britská značka McLaren ukončuje tento rok výrobu modelov 720S a 765LT má byť jeho nástupcom. Už teraz vidíme, že už bez tak dokonalý britský superšport dokáže vyzerať ešte lepšie vďaka svojim exkluzívnym úpravcom.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button